Jak kreatywnie wypełnić przestrzeń salonu?

Salon to wnętrze reprezentacyjne, a jednocześnie takie, w którym chętnie odpoczywamy. Zatem konieczne jest połączenie w nim tych dwóch funkcji. Jednak jak to zrobić kreatywnie? Z pewnością nie obejdzie się bez dodatków, takich jak ramki na zdjęcia, wszak przestrzeń bez dodatków, choćby minimalistycznych wydaje się bez wyrazu. Spróbujemy wyjaśnić to na przykładzie różnych stylów aranżacji wnętrz.

Salon w stylu industrialnym – wybierz modułowe regały i metalowe ramki na zdjęcia

Industrializm charakteryzuje się surowością. Przestrzeń urządzona w tym stylu nie może być przeładowana. Zatem do salonu wybieramy geometryczny narożnik, a także stół z drewnianym blatem i metalowymi nogami, najlepiej taki, który wykonany jest z nieobrobionego drewna czy nawet palet. Te można wykorzystać również do wykonania modułowych regałów, które wypełnią jeden z narożników salonu. W drugim można postawić na industrialny fotel, koniecznie na metalowych nogach lub płozach z tapicerką w chłodnej kolorystyce oraz mniejszy regał na książki lub mały stolik industrialny z metalowym rusztem na którym można umieścić czasopisma i literaturę. Na ścianach nie może zabraknąć drobnych dekoracji. Najlepiej sprawdzą się metalowe, ryflowane ramki na zdjęcia ułożone w asymetrycznej formie. Można je również ustawić na samodzielnie wykonanych półkach ściennych, które mogą mieć formę plastrów miodu. DIY doskonale sprawdza się w stylu industrialnym.

Salon w stylu glamour – wytworne i błyszczące ozdoby są niezbędne

W salonie w stylu glamour niezbędne są materiały takie jak metal, w tym metale szlachetne, szkło, czy kamień. Nie może zabraknąć również kryształowych elementów. Warto wykorzystać oparte na geometrycznych kształtach i podstawach. Stolik kawowy może być oparty na podstawie w kształcie sześciokąta ze szklanym lub marmurowym blatem. Ponadto niezbędna będzie pikowana sofa, ale my polecamy uzupełnienie przestrzeni o szezlong, który świetnie wpiszę się w aranżację w stylu glamour. Oczywiście lustra w zdobionych ramach to absolutne must have. Warto wykorzystać te wysadzane kryształkami, a ponadto pod sufitem zawiesić kryształowy żyrandol. Na ścianie można wykorzystać dużą złotą lub srebrną ramkę na zdjęcie, a na komodzie z wyprofilowanymi, rzeźbionymi nóżkami ustawić małe ramki na zdjęcia całej rodziny.

Skandynawski salon – w duchu filozofii hygge

Salon w stylu skandynawskim musi być urządzony w duchu filozofii hygge, zatem zapewniać relaks i radość z codziennych, prozaicznych czynności. Warto wybrać do niego klasyczny narożnik np. pokryty skórą ekologiczną w białym kolorze. Świetnie sprawdzą się również proste meble na długich, skośnych nóżkach, wykonane z sosny norweskiej. Elementem dekoracyjnym mogą być antyramy wypełnione pejzażami, a także motywacyjnymi hasłami, pobudzającymi do działania. Ciekawym pomysłem będzie wstawienie ich również do mniejszych ramek na zdjęcia. Na ścianie warto zawiesić również kolaż zdjęć w ramkach, np. w kształcie domu. Hasło: „Home sweet home” powinno przyświecać nam przy aranżowaniu przestrzeni salonu.

Rustykalny salon pełen folkowych nawiązań

Salon nie musi być urządzony w nowoczesnym, czy wytwornym, eklektycznym stylu, można go również urządzić tradycyjnie, np. w stylu rustykalnym. Tu zamiast narożnika warto wykorzystać tradycyjną wersalkę, a także fotele na solidnych drewnianych podstawach. Niezbędne będą także dodatki w postaci narzut z folkowymi wzorami, które całości dodadzą charakteru. Na drewnianym stoliku kawowym z rzeźbioną podstawą może pięknie prezentować się ręcznie dziergana serweta. Na drewnianym kredensie można ustawić matrioszki. Również ściany można ciekawie zaaranżować. W antyramach mogą znaleźć się spreparowane płody ziemi, np. zboże, czy łąkowe kwiaty. Obok nich mogą zawisnąć serwety w drewnianych ramkach na zdjęcia. Nie może tu również zabraknąć starego rodzinnego zdjęcia, najlepiej czarno-białego umieszczonego w drewnianej ramce na zdjęcie.

Kreatywne pomysły można realizować przede wszystkim jeśli chodzi o wypełnienie ścian w salonie. Nasze zestawienie to tylko propozycje, a ograniczeniem jest jedynie Twoja wyobraźnia. Ważne, by całość była spójna i zharmonizowana. Niewątpliwie czasem proste rozwiązania wydają się najlepsze. Warto pomyśleć również o fototapetach, które potrafią całkowicie odmienić pomieszczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here