Jak kupić mieszkanie?

O czym trzeba pamiętać, kupując dom? Takie pytanie jest bardzo często wpisywane w różnego rodzaju wyszukiwarki albo po prostu zadawane różnym osobom. Wszystko odbywa się pod taką presją, że sam zakup mieszkania wiąże się bardzo często z różnego rodzaju stresami. Nie jest to ani łatwa decyzja ani nie może być ona za pochopna, a to dlatego że jest to wydatek naprawdę ogromnej sumy pieniędzy i bardzo często jeśli ktoś raz zdecyduje się kupić mieszkanie to niestety ale nie ma możliwości jego zwrotu. Czasami zdarza się, że kupowane mieszkanie jest od razu pod wynajem albo sprzedaż jednak w bardzo dużej części przypadków jest to przede wszystkim chęć w nim zamieszkania. Oczywiście badania pokazują, że aktualnie najwięcej mieszkań kupowany jest przez osoby, które już posiadają jedno mieszanie, jednak jest to zazwyczaj wybór dość oczywisty i jeśli ktoś kupuje drugie mieszkanie to chce się do niego przenieść, a swoje stare chce albo sprzedać albo wynajmować. Jest to sprawa bardzo oczywista i jeśli ktoś kupuje sobie drugie mieszkanie to i tak towarzyszy jemu bardzo duży stres. To że robi ktoś coś kolejny raz wcale nie oznacza, że nie będzie się taka osoba stresowała. Tutaj chodzi przede wszystkim o pieniądze jakie trzeba przeznaczyć na tego typu potrzebę jaką jest zakup nowego mieszkania. Bardzo często to właśnie pieniądze pozwalają na zakup mieszkania albo przeszkadzają w zakupie. Jest to takie główny wyznacznik dzięki, któremu ktoś może zdecydować się na zakup albo nie. Kiedyś nie trzeba było mieć wkładu własnego do mieszkania żeby dostać kredyt i je sobie kupić, jednak obecny rynek który jest bardzo mocno nasycony mieszkaniami wymusza poniekąd takie zagrywki ze strony państwa i banków. Jednak wracając do sedna artykułu, w dalszej części pokażą się odpowiedzi na pytanie z pierwszego zdania, czyli o czym trzeba pamiętać przy zakupie nowego mieszkania.

O czym trzeba pamiętać?
Bardzo często ludzie zastanawiają się od razu, jakie meble do salonu wybrać, jakie meble do łazienki, a jakie meble do sypialni. Jednak zanim będzie trzeba odpowiadać na te pytania to trzeba zmierzyć się z szeregiem innych bardzo istotnych pytań. Przede wszystkim jak duże powinno być mieszkanie, oraz na jaką kwotę dostanie się kredyt, a także w jakiej cenie powinno być mieszkanie, które chce się kupić. To są główne pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć przed w ogóle jakimkolwiek oglądaniem mieszkań. Bardzo często kupuje się mieszkania od dewelopera w surowym stanie w bloku, który jeszcze nie stoi. Płaci się zaliczkę, a dopłaca się resztę po wybudowaniu. Jest to bardzo powszechnie stosowana metoda i jest ona na rękę nie tylko klientom, którzy mogą sobie zaprojektować poniekąd swoje mieszkanie ale także dla deweloperów, ponieważ zanim blok zostanie wybudowany to widzą oni jakie jest wzięcie na tego typu mieszkania i lokalizacje przy cenie jaką oni proponują. Jest to bardzo dobre rozwiązanie również dla osób, które interesują się mieszkania i chcą je wynajmować, ponieważ dobra lokalizacja i ogrodzenie mogą zachęcić potencjalnych wynajmujących.
Następnym istotnym czynnikiem i pytaniem przy wyborze mieszkania jest to ile będzie trzeba tam robić samemu. Jest to głównie pytanie czy kupować mieszkanie w stanie surowym czy może z rynku wtórnego i nie bawić się w kable i inne różnego rodzaju zadania, które trzeba wykorzystać. Fakt, że kupuje się mieszkanie po kimś jest dość specyficzny, ponieważ nie za bardzo można tam cokolwiek zmienić i trzeba pamiętać, że jeśli chce ktoś zmieniać coś w mieszkaniu to nie może tego robić na własną rękę nie informując nikogo o tym fakcie, ponieważ na tym opiera się ten rynek, że zazwyczaj płaci się za metr kwadratowy, a potem okazuje się, że ktoś sobie zburzył wszystkie ściany i zrobił sobie z 50 m mieszkania, aż 100 m mieszkanie, w którym postawi sobie liche ściany przez które będzie wszystko słyszał, ale jednak mieszkanie będzie znacznie większe i będzie mogło zamieszkać w nim więcej osób. Takim osobom niestety, ale bardzo często deweloperzy dziękują za współpracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here