Jak zamawiać meble w sklepie online? Te trzy triki pomogą uniknąć ci wpadki

0
690

W dzisiejszych czasach bycie mieszkańcem mniejszej miejscowości czy też bardzo specyficzny gust wcale nie muszą być przeszkodą podczas urządzania wnętrz. Meble do salonu, sypialni czy też kuchni można po prostu zamówić przez Internet. I to często nawet z drugiego końca kraju bądź nawet z zagranicy. Dowiedz się, jak kupować meble online, żeby później tego nie żałować.

Dobrze przyjrzyj się zdjęciom

Nie jest to oczywiście regułą, jednak niekiedy kolor tapicerki bądź drewna ze zdjęcia może w rzeczywistości wyglądać nieco inaczej. Wiele sklepów i producentów informuje swoich potencjalnych klientów, pozostawiając w opisie produktu odpowiedni dopisek. Zdarza się jednak też tak, że dopiero po dostarczeniu mebla do domu odkrywa się, że jego wygląd niekoniecznie pokrywa się z np. zdjęciem obrobionym w programie graficznym.

Z tego powodu podczas zakupów warto dobrze przyjrzeć się fotografiom zamieszczonym w sklepie online. Na stronie firmy Meble MWM spora część produktów ma zdjęcia wykonane z różnej perspektywy. W ten sposób można przekonać się, jak wygląda tapicerka np. w różnym oświetleniu. Ponadto o wierności zdjęć całkiem sporo mogą powiedzieć recenzje klientów, którzy dodali do swojego komentarza własne fotografie.

Poznaj opinie innych klientów

Sprawdzenie opinii klientów powinno dotyczyć nie tylko konkretnych produktów z oferty internetowego sklepu meblowego. Warto również zapoznać się z komentarzami dotyczącymi obowiązujących w sklepie zasad czy też obsługi klienta. Niekiedy w zaledwie kilka minut można uzyskać wiele cennych informacji, dzięki którym można uniknąć np. problemów ze zwrotem bądź wymianą zakupionych mebli.

Wbrew pozorom obecność negatywnych opinii jest dość dobrym znakiem, o ile oczywiście niezadowoleni klienci są w zdecydowanej mniejszości. Świadczy to o tym, że właściciele sklepu raczej nie usuwają niepochlebnych komentarzy czy też nie zamawiają gotowych recenzji. Ponadto na korzyść firmy może przemawiać również liczba opinii – producent Meble MWM ma ich kilka tysięcy, co jest pewnego rodzaju dowodem na bycie dobrą, polecaną marką.

Sprawdź regulamin sklepu

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez klientów online jest niezapoznanie się z regulaminem sklepu. Nie trzeba oczywiście czytać wszystkich dostępnych dokumentów na stronie, jednak warto sprawdzić kilka najważniejszych informacji. Przede wszystkim należy sprawdzić politykę zwrotów i reklamacji – w niektórych firmach niekiedy konieczne może być wysłanie stosownych dokumentów np. drogą pocztową.

Ponadto bardzo ważną kwestią są zasady dotyczące dostawy. Warto zapoznać się nie tylko z samymi kosztami dostarczenia mebli pod wskazany adres, ale także ze szczegółami odbioru zamówienia. Nie każda firma pozwala na płatność przy odbiorze, a kurier niekoniecznie musi mieć obowiązek wniesienia mebli np. na drugie piętro. Nie zaszkodzi też zapoznać się z regulaminem firmy kurierskiej współpracującej z internetowym sklepem meblowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here