Niebanalna ściana z płytkami w kuchni

W wielu kuchniach ściany w obszarze roboczym są wyłożone płytkami. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ z takiej powierzchni łatwiej można usunąć tłuszcz czy też zabrudzenia powstałe podczas przyrządzania dań. Ten fragment pomieszczenia może jednak być również jego główną ozdobą. Sprawdź, jakie płytki pomogą ci osiągnąć właśnie taki niebanalny efekt.

Płytki o nietypowym kształcie

Choć klasyczne kwadratowe kafle mają oczywiście swój urok i mogą przyciągać wzrok ze względu np. na swój wzór, to niestandardowe kształty płytek mogą zwracać na siebie uwagę nawet w gładkiej wersji w zwyczajnym kolorze. Z całą pewnością trudno przejść obojętnie obok ściany z sześcio- bądź ośmiokątami. Spore wrażenie mogą też zrobić inne geometryczne płytki do kuchni np. w kształcie kół, trójkątów bądź rombów.

Oryginalny efekt mogą zapewnić nawet dość klasyczne prostokąty, które położone na ścianie mogą kojarzyć się z cegiełkami. Wzrok na pewno przyciągną też prostokąty ułożone w jodełkę bądź inny ciekawy wzór. Za niebanalną dekorację można uznać również płytki przypominające kształtem rybią łuskę bądź strzałki. Elegancji nie można z kolei odmówić kaflom, których kształt jest inspirowany orientalnymi arabeskami.

Płytki z ciekawym wzorem

Nawet najzwyklejsza kwadratowa płytka nie będzie wydawać się nudna, jeśli pojawi się na niej niebanalny wzór. Od pewnego czasu sporą popularnością w sklepie online Domus cieszą się płytki z wypukłymi wzorami. Takie trójwymiarowe kafle zapewniają efekt głębi, który może optycznie powiększyć kuchnię. Na dodatek płytki 3D są po prostu hipnotyzujące i to zarówno w wersji z geometrycznymi motywami, jak i np. z delikatnymi falami.

Fani ceramicznej klasyki mogą natomiast zdecydować się na płaskie kafle z wyjątkowymi wzorami. Od lat hitem pozostają płytki patchwork, w których każdy element układanki wygląda nieco inaczej. Sporą popularnością cieszą się też motywy inspirowane architekturą marokańską i hiszpańską. Nie brakuje również fanów mozaik układanych z kilku płytek. Z kolei przytulny efekt zapewnią pojedyncze kafle z motywami kuchennymi np. przyborów bądź dań.

Płytki w oryginalnym kolorze

Dla osób ceniących sobie aranżacyjny minimalizm, ale jednocześnie lubiących niebanalne projekty, idealnym rozwiązaniem może być postawienie na gładkie płytki w ciekawym kolorze. Wbrew pozorom oryginalność nie zawsze musi oznaczać bardzo wyrazisty, wręcz krzykliwy odcień. Choć czerwień, pomarańcz i żółć na pewno przyciągną wzrok w kierunku ściany, to podobny efekt mogą zapewnić nawet delikatne pastele.

Dość istotne jest to, żeby kolor płytek na ścianie różnił się nieco od mebli i reszty ściany. Można zastosować kontrast, ale równie dobrze może sprawdzić się po prostu postawienie na jaśniejszy bądź ciemniejszy odcień głównego koloru w pomieszczeniu. Warto też sięgnąć po rzadziej spotykane barwy np. intrygującą butelkową zieleń, która wprowadzi do kuchni odrobinę wyrafinowanej elegancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here