Kupujemy dom w Anglii

Bardzo często młodzi ludzie po skończeniu szkoły średniej lub studiów decydują się na wyjazd za granicę. Każdy ma swoje powody – dla jednych będzie to chęć zarobienia pierwszych dużych pieniędzy, dla innych możliwość nauki języka, jeszcze inni zdecydują się zostać tam już na stałe, założyć rodzinę, kupić dom i nie wracać już do Polski.
Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest oczywiście Anglia. W Wielkiej Brytanii przebywają tysiące Polaków. Niektórzy przyjechali sami, odważyli się podjąć wyzwanie, na własną rękę szukali pracy i niejednokrotnie mając zaledwie kilka funtów w kieszeni udało się im zacząć zupełnie nowy etap w swoim życiu. Szczęśliwcy mają w Anglii swoje rodziny lub bliskich znajomych, którzy przez pierwsze dni czy tygodnie pobytu w Anglii zapewnili im mieszkanie oraz wyżywienie, a wielokrotnie także wsparli w poszukiwaniu pracy. Jednym się udało, innym niestety nie i zmuszeni byli wrócić do Polski, aby zaczynać wszystko od nowa w swoim własnym kraju.
Osoby, które zdecydowały się zostać w Wielkiej Brytanii, po kilku latach wynajmowania mieszkania postanawiają zakupić swój własny dom. Domy w Anglii są znacznie różne od tych, które mamy w Polsce. Po pierwsze, domy w Anglii buduje się inaczej- materiały użyte do budowy są może podobne, ale między cegłami nie umieszcza się wypełnienia dającego dodatkowe ocieplenie. Wynika to z tego, że klimat w Wielkiej Brytanii jest zupełnie inny. Wyspa ta otoczona z każdej strony morzem jest na takiej szerokości i wysokości geograficznej, że podczas zimy bardzo rzadko pada tu śnieg. Anglicy przyzwyczajeni są do swojej wietrznej aury i tego klimatu, a taki sposób budowania domów uznają za coś oczywistego. Niestety po przyjeździe na wyspy Polakom niejednokrotnie doskwiera uporczywy chłód, gdyż trochę to potrwa, zanim uda się im zaaklimatyzować w nowych warunkach. Jeśli patrzymy z zewnątrz na domy w Anglii zaskoczy nas także to, że rury odprowadzające kanalizację i wodę znajdują się na zewnątrz budynku. W Polsce jest to nie do pomyślenia, gdyż w naszych warunkach atmosferycznych rury podczas srogich zim popękałyby bardzo szybko i spowodowały wyciek wielu nieprzyjemnych substancji wprost na elewację. W Anglii nie ma tego problemu, zimą bardzo rzadko pada śnieg, a temperatury zazwyczaj są około zera.
Trzecią dość istotną różnicą jest to, że domy w Anglii mają okna, które otwierają się na zewnątrz. To również jest dość niespotykane w Polsce. Okna takie można myć jedynie od środka, gdyż na zewnątrz, zwłaszcza na piętrze nie da się otworzyć okna do wewnątrz. Anglicy mają na to jedyny sposób- są to specjalne firmy świadczące usługi mycia okien na zewnątrz. Usługi są w tym kraju w cenie i każdy rozumie to, że inni zarabiają właśnie w taki sposób.
Domy w Anglii zaskoczą ludzi także wykładziną montowaną na stałe we wszystkich pomieszczeniach domu. Już od progu mamy zamontowaną wykładzinę, która ciągnie się przez korytarz, salon, aż do łazienek. Dzięki temu od razu po wejściu do domu czujemy się w nim dobrze, a wnętrze jest bardzo przytulne.
Oczywiście jest jeszcze wiele innych różnic między domami w Polsce, a w Anglii. Żeby móc pozwolić sobie na zakup domu w Wielkiej Brytanii musimy zacząć solidnie oszczędzać. Niestety bez kredytu także się nie obejdzie. Choć Anglicy mają relatywnie wyższe zarobki, to ceny nieruchomości w tym kraju są dużo wyższe niż na przykład w Polsce.
Jeśli więc podejmujemy decyzję o zakupie domu za granicą, powinna być to decyzja przemyślana. Przy tak wysokich cenach domów zakup nieruchomości na własność wiąże się z wieloletnią spłatą kredytu, więc należy do tego podejść rozsądnie.
Od około dziesięciu lat Polacy masowo wyjeżdżają do wielkiej Brytanii. Decydują się na ten krok głównie ze względów zarobkowych, ale także i poznawczych. Niektórzy decydują się zostać w Anglii na stałe, zakładają tam rodziny i kupują swoje własne mieszkania i domy. Ten krok oczywiście spaja ich znacznie bardziej z nowym krajem i przypieczętowuje chęć pozostania w nim na stałe. Najważniejsze, aby dobrze czuć się w kraju, w którym zdecydowało się zamieszkać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here