Mieszkanie z ogródkiem

Na rynku nieruchomości co raz większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania z ogródkiem. W nowych blokach, usytuowanych na niewielkich osiedlach, stają się one standardem. Wcześniej często budowano nowe bloki tylko i wyłącznie z lokalami użytkowymi umieszczonymi na parterze. Obecnie trend ten zmienia się. Deweloperzy umieszczają na parterach nie tylko lokale użytkowe, ale również mieszkania. Jakie są plusy i minusy mieszkania na parterze? Dla kogo takie mieszkanie jest dobrym rozwiązaniem?
Podstawowym minusem mieszkania z ogródkiem jest kondygnacja, na której są umieszczone. Oczywiście jest to mieszkanie na parterze. Ogródki często mają być zachętą dla potencjalnych klientów. Mieszkania na parterze nigdy nie cieszyły się wielkim zainteresowaniem klientów. Ich cena zawsze była kilka procent niższa niż mieszkań na kondygnacjach (chociaż parter ma wyższą cenę niż ostatnie piętro). Ogródek ma zniwelować różnice cenowe mieszkania na parterze z innymi kondygnacjami. Czy to się sprawdza?
Mieszkania na parterze zawsze uznawane były za mniej bezpieczne. Narażone na włamania. Dobrym rozwiązaniem, przy tego typu ofercie jest zamontowanie żaluzji antywłamaniowych. Jest to rozwiązanie stosunkowo niedrogie, trwałe i skuteczne.
Obecnie ogródek dodawany do oferty sprzedaży mieszkania na parterze dla wielu osób jest dużą atrakcją. Mieszkania z ogródkiem to bardzo ciekawa oferta dla młodych małżeństw z małymi dziećmi bądź osób starszych.
Mieszkania z ogródkiem dla starszych osób są rozwiązaniem idealnym. Niskie piętro pozwoli starszym osobom na większą mobilność i niezależność. Będą w stanie same sobie poradzić z wieloma aspektami codziennego życia. Wyższe piętra mogły by utrudniać codzienne funkcjonowanie. Ogródek, który łatwo odizolować od osiedla, daje poczucie spokoju, nawet w samym centrum miasta. Jest idealną alternatywą dla spacerów i czasem męczących wyjść dla starszych osób. Daje większe poczcie swobody i niezależności. Proszenie innych o pomoc w radzeniu sobie ze zwykłymi, codziennymi sprawami jest kłopotliwe i często frustrujące. Odbiera poczucie samodzielności i niezależności.
Młode małżeństwa z małymi dziećmi mogą skusić się na ofertę mieszkania z ogródkiem ze względu na dużą wygodę jaką jest kawałek zieleni w przypadku małych dzieci. Rozstawienie niewielkiej piaskownicy, czy kilku zabawek ogrodowych, bardzo ułatwia życie młodej, wiecznie zabieganej mamie. Możliwość wystawienia wózka ze śpiącym dzieckiem też jest dużym ułatwieniem. Wywieszenie latem prania, na świeżym powietrzu, również ma duże znaczenie. Te wszystkie, wydawało by się niewielkie plusy, mogą mieć kolosalne znaczenie w codziennym życiu. Ogródek daje więcej swobody i niezależności. Dzieci mają więcej radości. Zamiast wychodzić z dziećmi na plac zabaw, można je chociaż na kilka chwil wypuścić do ogródka. Z perspektywy naszej zabieganej codzienności jest to ogromne ułatwieni.
Mieszkania z ogródkiem dają ciszę i spokój. Pozwalają znaleźć swój kawałek zieleni w samym centrum osiedla. Dla wiecznie zabieganych rodziców z małymi dziećmi jest to niesamowite ułatwienie. Osoby starsze mogą dzięki takiemu rozwiązaniu zyskać większą samodzielność.
Mieszkania z ogródkiem mają jeszcze jedną zasadniczą zaletę. Dzięki temu, że znajdują się na parterze ich cena nie jest wygórowana. Dodatkowo ogródek jest pewną formą uatrakcyjnienia oferty. Bonusem, który możemy wynegocjować ze sprzedającym. Przeważnie ogródki są niewielkie, ale jest to miłe urozmaicenie, które latem może nam sprawiać wiele przyjemności.
Mieszkania na parterze, jak każda nieruchomość, ma swoje plusy i minusy. Sami musimy zdecydować, co ma dla nas większą wartość. Bardzo często okazuje się, że ogródek jest tak dużym plusem, że oferta dzięki niemu staje się dużo atrakcyjniejsza. Tu wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Każdy z nas sam musi zdecydować co ma dla niego największą wartość. Czy ogródek jest dla nas tak dużym plusem, że jesteśmy w stanie zdecydować się na mieszkanie na parterze? Wielu stwierdzi, że tak. Decyzję o tym pomaga też podjąć korzystniejsza cena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here