Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyty gazowej?

0
2934

Płyta główna należy do najbardziej istotnych elementów wyposażenia kuchni. Powinieneś zatem bardzo dokładnie zastanowić się jaką płytę gazową wybrać. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo dużą liczba modeli tych urządzeń, dlatego wybór jest trudny. Płyta gazowa jaką wybrać?

Rodzaje płyt gazowych

Pamiętaj, że na trwałość płyty gazowej przede wszystkim będzie wpływał materiał z którego została wykonana przez producenta. Obecnie możemy zatem wyróżnić następujące rodzaje płyt gazowych:

  • płyta gazowa szklana – jest bardzo podobna do nowoczesnej płyty indukcyjnej. Różnica polega jednak na tym, że palniki dodatkowo są przykryte specjalną szklaną warstwą. Jest to bardzo pomocne jeżeli chodzi o utrzymanie czystości.
  • płyta gazowa bez płomieni optima

  • płyta gazowa emaliowana – jest tania, jednak wada produktu polega na tym, że nie należy do najtrwalszych. Ogromnym atutem urządzenia jest jego łatwa pielęgnacja. Nie będziesz miał problemów, by usunąć zabrudzenia z powierzchni tak, by nie było śladu.
     
  • płyta gazowa żeliwna – w skład produktu wchodzi stalowa płyta i żeliwny ruszt. Do zalet tego urządzenia koniecznie trzeba zaliczyć trwałość materiałów z jakich zostało wykonane. Na rynku dostępne są również modele z szklaną płytą na której umocowane są palniki. Płyty te cechuje wysoka trwałość, unikalny design oraz łatwość w utrzymaniu czystości.
  • płyta gazowa solgaz

  • płyta gazowa stalowa – atutem produktu na pewno będzie niska cena. Musisz także wziąć pod uwagę fakt, że płyta jest odporna na mechaniczne uszkodzenia. 

Rodzaje palników w płytach gazowych

Obecnie na rynku można się spotkać z dwoma rodzajami palników stosowanych w płytach gazowych. Pierwszym z nich są palniki umieszczone na powierzchni płyty gdzie gaz spalany jest nad powierzchnią płyty. Drugim rodzajem są palniki w technologii gaz pod szkłem gdzie wszystko schowane jest pod płytą ceramiczną, gdzie gaz spalany jest w temperaturze ok. 800°C.

Najważniejsze funkcje płyty gazowej

Niezależnie od rodzaju płyty gazowe, musi ona posiadać funkcje utrzymywania stałej, wybranej temperatury. Powinna posiadać systemy zabezpieczające zarówno panel sterowania np. przed dziećmi jak i proces spalania oraz ulatniania się gazu.

Wymiary płyty gazowej

Wybierając wymiary płyty gazowej powinieneś szczególnie wziąć pod uwagę dostępne miejsce w kuchni. Na tej podstawie będziesz mógł zdecydować się na produkt, który nie zabierze większej części blatu. Na rynku dostępne są zarówno małe płyty gazowe np. 2, 3 palnikowe jak i duże płyty posiadające od 4 do 6 palników. 

Nie wiesz jaki kształt płyty gazowej wybrać? Klasyczne produkty będą miały kwadratowy albo prostokątny kształt. Możesz również znaleźć na rynku urządzenia o niestandardowym kształcie. 

Nowoczesna płyta gazowa

Jeśli zastanawiasz się nad rodzajem płyty gazowej naszą rekomendacją są nowoczesne płyty gazowe pod szkłem. Do największych atutów tego rodzaju urządzeń należy zaliczyć elegancki i prosty design, bezpieczeństwo, a także oszczędność pieniędzy. 

Płyta gazowa bez płomieni OPTIMA

Płyta gazowa bez płomieni OPTIMA sprawi, że będziesz czuł się przede wszystkim bezpiecznie. Producent ukrył bowiem pod ceramiką katalityczne palniki gazowe, które poprzez spalanie gazu zamieniają uzyskane ciepło na promieniowanie podczerwone. Korzystając z produktu zużyjesz także nawet 50% mniej gazu w porównaniu do tradycyjnej kuchenki. 

Z kolei design urządzenia sprawi, że będziesz wstanie wkomponować je praktycznie w każdy wygląd kuchni. Jeżeli nadal nie jesteś przekonany do zakupu produktu powinieneś zobaczyć ten krótki filmik 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here