Najbardziej interesujące stoły do nowoczesnej jadalni

0
909

Stół do jadalni to zazwyczaj inwestycja na lata. Dlatego powinien być przedmiotem, który zostanie wybrany z rozmysłem, dzięki czemu będzie spełniał oczekiwania całej, zmieniającej się wraz z czasem rodziny. Przedstawiamy cztery najbardziej intrygujące propozycje do nowoczesnej jadalni, wśród których na pewno znajdziesz taką, która będzie odpowiednia do twojego domu.

Ponadczasowa klasyka

Niezwykła prostota klasycznych stołów sprawia, że świetnie wpisują się w charakter praktycznie każdej jadalni. Idealnym przykładem takiego mebla jest stół Bergen, wykonany z solidnego, dębowego blatu o grubości 4 cm, wspartego na czterech prostych, metalowych nogach. Jego cechą charakterystyczną jest niezwykła elegancja, osiągnięta dzięki harmonijnym połączeniom oraz ponadczasowym kształtom.

Unikatowa, loftowa aranżacja

Loftowe wnętrza charakteryzują się minimalizmem wystroju, wysoką funkcjonalnością i prostą elegancją. Wszystkie te cechy są osiągane dzięki wysokim sufitom, dobremu oświetleniu i lekkim meblom o nieco industrialnym charakterze. W swojej najbardziej klasycznej wersji przypomina wręcz wnętrze industrialne, przerobione na mieszkanie, z zachowaniem charakterystycznych cech pomieszczeń fabrycznych.

Loftowa jadalnia powinna cechować się przede wszystkim otwartą przestrzenią i może swobodnie łączyć się z kuchnią oraz otwartym salonem. W jej centralnym punkcie powinien znaleźć się stół o minimalistycznym, industrialnym charakterze. Doskonale sprawdzi się w nim połączenie drewna z metalem, takie jak w unikatowym, designerskim stole Hamar. Solidne, aluminiowe, proste nogi wspierają drewniany blat o minimalistycznym wykończeniu, nadając temu meblowi cech wyjątkowej, skromnej, a jednocześnie ozdobnej aranżacji.

Elegancki marmur

Marmurowy stół to marzenie niejednej osoby. Jego powierzchnia jest przyjemnie chłodna i praktycznie niezniszczalna, posiada także naturalny, ozdobny charakter dzięki charakterystycznemu żyłkowaniu marmuru. Dzięki temu marmurowy stół Boston idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie stylowego, niecodziennego wnętrza.

Eliptyczny kształt

Stoły do jadalni nie muszą być prostokątne. Doskonałym wyborem może być także kształt eliptyczny, który pozwoli na złagodzenie przestrzeni swoim miękkim kształtem. Warto wybrać go do nowoczesnego wnętrza o nieco artystycznym charakterze, który jeszcze bardziej uwydatni.

Ciekawym przykładem może być w tej kategorii eliptyczny stół Oslo, wsparty na ciekawi skrzyżowanych nogach. Jego ciekawa, metalowa podstawa zapewnia mu stabilność, a jednocześnie stanowi dodatkowy element ozdobny, który bez wątpienia będzie zwracał na siebie uwagę. Dzięki temu stół stanie się centrum zainteresowania wszystkich, którzy przyjdą do twojej jadalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here