Taśma LED

Nic nie podkreśla walorów estetycznych wnętrza tak dobrze jak odpowiednie oświetlenie. Któż nie zachwycał się nad domami pełnymi podświetlanych półek czy ukrytych lampek nadających odpowiedniego nastroju wnętrzu. To właśnie właściwe rozmieszczenie światła sztucznego powoduje, że każda przestrzeń staje się wyjątkowa. Jak samodzielnie i niewielkim kosztem nadać walorów swojej przestrzeni? Jak bez pomocy dekoratora wnętrz sprawić, żeby pomieszczenia w domu były stylowe i wyjątkowe? Odpowiedzią na te pytania jest taśma LED.

Jakie są zalety oświetlenia LED?

Oprócz walorów estetycznych taśma LED ma wiele innych zalet. Przede wszystkim jest energooszczędna oraz bezpieczna (ponieważ się nie nagrzewa). Może być stosowana na zewnątrz jak i w środku, również w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć, ze względu na właściwości wodoodporne. Dodatkowo jest łatwa w montażu i może być zainstalowana niemal wszędzie. Dzięki szerokiej ofercie taśm LED dostępnych na rynku można wybrać przewodowe jak i bezprzewodowe (na baterie), sterowane specjalnym kontrolerem (zmiana kolorów i tempa efektów) i o pełnej gamie kolorystycznej. W porównaniu do zwykłych żarówek taśmy LED bardzo dobrze oddają nasycenie kolorów.

Taśma LED

Jak aranżować taśmę LED we wnętrzu?

Wszystko zależy od pomieszczenia oraz indywidualnych upodobań. W sypialni świetnie sprawdza się podświetlane łóżko. Żółty, pomarańczowy lub czerwony kolor światła nada romantycznego nastroju. W przypadku salonu najlepiej jest postawić na oświetlenie sufitu wzdłuż narożników. Za pomocą oświetlenia LED akcentuje się również ciekawe faktury i nierówności dlatego taśma LED podklejona pod ceglaną ścianą lub meblem to znakomity wybór. Uniwersalnym pomysłem są podświetlane schody, półki, obręcze, blaty i lustra. Podklejenie taśmą LED takiej powierzchni doda jej luksusowego wyglądu oraz rozświetli pomieszczenie.

Taśma LED – jakich kolorów użyć?

Ze względu na bardzo szeroką gamę kolorystyczną oświetlenia LED dostępnego na rynku dobrze jest się zastanowić przed zakupem, jakie kolory chcemy mieć w naszym wnętrzu. Uniwersalnym i zawsze sprawdzającym się kolorem jest światło białe, ewentualnie żółte. To znakomity wybór dla miłośników klasyki. Jeżeli wnętrze jest utrzymane w jednym kolorze np. białym, to w ramach dodania mu odrobiny ekstrawagancji, ciekawym wyborem byłaby kolorowa taśma LED. A dla amatorów zabawy i domowych imprez poleca się te kontrolowane pilotem, zmieniające kolory i efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here