Nowoczesne systemy ogrzewania

Standardowe modele systemów ogrzewania wciąż są chętnie wybierane, jednak coraz częściej wypierane przez nowoczesne systemy podłogowe, które są droższe w instalacji, jednak tańsze w eksploatacji. Patrząc perspektywicznie, inwestycja w takie ogrzewanie z pewnością się zwróci, a zapewniony komfort jest niebywale wysoki. Wśród innowacyjnych rozwiązań wyróżnia się przede wszystkim ogrzewanie podłogowe elektryczne, ale również maty i płyty zapewniające ciepło.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne

            Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie wymaga kotłowni, rur ani innych podzespołów, których liczba w przypadku pozostałych instalacji jest całkiem spora. Ten system wymaga jedynie przewodów grzejnych, które najczęściej umieszczone są w specjalnych matach oraz termostatu lub specjalnych czujników, dzięki którym temperatura jest regulowania. Ogrzewanie daje ciepło przewodami, przez które płynie prąd.

Do ogrzewania podłogowego elektrycznego wykorzystuje się:

  1. Maty grzewcze – siatki, w które wplecione są przewody grzejne. Mata montowana jest w masie samopoziomującej, na której układane są płytki lub w warstwie kleju.
  2. Folie grzejne – to płaskie folie z poliestru, w których zatopione są druty aluminiowe. Ich zaletą jest możliwość cięcia w dowolny sposób bez uszkodzenia i wpłynięcia na jakość ich pracy. Dzięki temu folię dopasować można do małych powierzchni o skomplikowanym kształcie.
  3. Kable grzewcze – układane są w odpowiednich odstępach przed wylaniem posadzki. Najczęściej wybierane rozwiązanie.

Ogrzewanie i chłodzenie w jednym

            Instalacja ogrzewania podłogowego może być wykorzystana również do chłodzenia podczas lata. To rozwiązanie jest świetną alternatywą dla klimatyzacji, której montaż i eksploatacja generują wysokie koszty. Chłodzenie płaszczyznowe z https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje jest bezpieczne dla zdrowia. To jedno z najbardziej higienicznych sposobów na obniżenie temperatury we wnętrzu, ponieważ nie stanowi miejsca, które mogłoby być siedliskiem bakterii, grzybów i kurzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here