Panele podłogowe na lata

Dziś większość osób decyduje się na to, aby swoją podłogę wyłożyć panelami. Jest to rozsądne działanie wynikające przede wszystkim z tego, że panele bywają bardzo odporne i trwałe. Jednak podobnie jak w przypadku każdego innego produktu, nie każde panele są sobie równe. Na co powinniśmy zatem zwracać szczególną uwagę przed zmianą podłogi Kielce, jeśli chcemy nabyć na nią panele podłogowe?

Jakie właściwości paneli podłogowych są kluczowe?

Gdy kupujemy panele podłogowe powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jaka jest ich grubość. Na rynku dostępne są panele od grubości 6 mm do 12 mm. Które z nich są lepsze? Oczywiście im grubsze panele, tym zdecydowanie lepsza ich jakość oraz ogólne właściwości. Takie panele są sztywne, zapewniają wysoki komfort chodzenia, odpowiednią akustykę, odporność na obciążenia. Ponadto wykazują one także lepsze właściwości pod względem ścieralności, co jest szczególnie istotne na korytarzu czy też w salonie.

Dość solidne panele to takie, których grubość waha się pomiędzy 8 a 10 mm. Jednak 12 mm zdecydowanie jest grubością dla osób najbardziej wymagających.

Przy wyborze paneli podłogowych, sporą rolę odgrywa również klasa ścieralności. Klasę tę oznaczają wartości od AC3 do AC6. Wysokiej jakości panele podłogowe, które faktycznie będą w stanie posłużyć nam przez lata, powinny mieć oznaczenia AC5 lub też AC6. Wówczas będą nadawały się one do absolutnie każdego pomieszczenia w domu, oczywiście prócz łazienki.

Istotna jest także klasa użyteczności takich paneli, oznaczana numerami: 21, 22, 23, 31, 32, 33. Pierwsza cyfra oznaczenia związana jest z miejscem ich przeznaczenia. Numer 2 oznacza obiekty domowe, a 3 obiekty użyteczności publicznej. Druga cyfra to natomiast intensywność użytkowania. Numer 1 oznacza niską, 2 średnią, 3 wysoką. W domu najlepiej aby nasze panele podłogowe były oznaczone cyfrą 23 bądź też 33. Jest to zdecydowanie najwyższa jakość.

To właśnie oznaczenia, na które klienci czasem nie zwracają zbyt bacznej uwagi, informują o klasie paneli. Jeśli mają one nam posłużyć przez lata, warto celować w najwyższe wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here