Płytki marmuropodobne

Płytki marmuropodobne to bardzo modne wyposażenie wnętrz. Choć mogłoby się wydawać, że aranżacje z ich wykorzystaniem są chłodne i mało przystępne, to tylko pozory. Marmuropodobne płytki nadają pomieszczeniom wyrafinowanej elegancji, a w połączeniu z innymi strukturami tworzą niebanalne aranżacje. Dlatego też często wybiera się je do domu, ale i pomieszczeń biurowych.

Płytka marmuropodobna – szyk i elegancja

Marmur kojarzy się z pięknem i szlachetnością. Od zawsze utożsamiany jest elegancją, ale i luksusem. Dlatego też nie należy do najtańszych materiałów, ale jest na to sposób. Ciekawą i bardzo popularną alternatywę dla marmuru stanowią płytki ceramiczne imitujące marmur. Ich ogromną zaletą jest niezwykle wierne odwzorowywanie jego charakterystycznego użylenia. Wygląd płytek marmuropodobnych sprawia, że na pierwszy rzut oka bardzo trudno odróżnić je od prawdziwego marmuru i o to właśnie chodzi.

Płytki łazienkowe marmuropodobne – kolorystyka

Płytka marmuropodobna może występować w różnych odsłonach. Jej kolory wahają się od prawie czystej bieli przez gołębią szarość, odcienie beżu i brązu aż po kruczą czerń. Tak szeroka paleta kolorów nadaje marmurowi wszechstronności. Pozwala tworzyć zarówno ciemne, nieco mroczne aranżacje, ale i te zdecydowanie jaśniejsze, nasycone odbijającym się światłem.

Dlatego też płytki łazienkowe marmuropodobne to prawdziwy hit ostatniej dekady. Najwięksi projektanci wnętrz chętnie kładą je na podłogę, ale i ścianę. Szczególnie ciekawe aranżacje to te, w których łazienka pokryta jest marmuropodobnymi płytkami w całości. Daje to wrażenie niezwykle czystej, wręcz sterylnej, a nawet nieco muzealnej przestrzeni. . Bogatą ofertę płytek imitujących marmur znajdziesz tutaj: Sklepmo.pl

Płytki podłogowe marmuropodobne – praktyczne rozwiązanie

Płytki ceramiczne imitujące marmur to poza walorami estetycznymi jedno z praktyczniejszych rozwiązań jeśli chodzi o podłogę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są odporne na uderzenia i zarysowania, a także są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości. Płytki marmuropodobne nie wymagają impregnacji ani żadnych specjalistycznych zabiegów poza regularnym odkurzaniem i przemywaniem wodą z płynem do mycia podłóg.  Są więc doskonałym rozwiązaniem nie tylko do łazienki, ale także do kuchni, jadalni czy też wiatrołapu. Dzięki swojemu uniwersalnemu, ponadczasowemi pięknu sprawdzą się we wnętrzach nawet najbardziej wymagających osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here