Szafa idealna

Jak zaprojektować szafę, by była funkcjonalna i jednocześnie elegancka?

Sypialnia jest bardzo ważnym pokojem w naszych mieszkaniach. Chcemy by była miejscem, w którym odpoczywamy po całym dniu pracy. Ma to być miejsce przyjazne, intymne, wygodne. Niestety bardzo często jest to również pokój użytkowy, w którym musi znaleźć się duża szafa na ubrania, biurko do pracy, czy regał na książki.

W niewielkiej sypialni liczy się każdy centymetr powierzchni. Szafa, którą wstawimy do sypialni musi być bardzo funkcjonalna, by pomieściła wszystkie niezbędne rzeczy. Jednocześnie musi być estetyczna i delikatna, by pokój nie sprawiał wrażenia przeładowanego. Jak wybrać szafę do sypialni?

Szyta na miarę
Najkorzystniejszym rozwiązaniem, gdy nie dysponujemy większą przestrzenią, jest zamówienie szafy na miarę. Takie rozwiązanie gwarantuje, że szafa, którą będziemy mieli, maksymalnie wykorzystuje całą dostępną powierzchnię.

Szafy na miarę to rozwiązanie, które pozwala samodzielnie, lub z pomocą wyspecjalizowanego projektanta, zaplanować rozkład półek w szafie, ilość szuflad, czy wieszaków. Nie ma dwóch takich samych rodzin, które miałyby identyczne wymagania. Dzięki indywidualnemu podejściu można zaplanować dokładnie taką przestrzeń, jak jest potrzebna.

Estetyka również ma znaczenie
Szafa, którą musimy umieścić w niewielkiej sypialni musi mieć jasne fronty, by nie zmniejszała optycznie przestrzeni. Białe drzwi idealnie sprawdzą się prawie w każdej stylistyce. Sypialnia w stylu skandynawskim, klasycznym, czy rustykalnym będzie wyglądała bardzo elegancko z szafą, w której są białe drzwi.

Warto również zastanowić się nad drzwiami, na których froncie będzie znajdowało się lustro. Jest to pomysł, który świetnie sprawdza się w małych pokojach. Lustra optycznie powiększają powierzchnię. Dodatkowo nie musimy umieszczać lustra na ścianie, dzięki czemu zyskujemy przestrzeń, którą możemy wykorzystać inaczej.

Szafa, którą zamówimy do sypialni musi mieć uniwersalny wygląd, który będzie pasował do różnych stylów wnętrzarskich. Jest to mebel, który gdy będzie dobrze zaprojektowany, posłuży wiele lat. Takie meble możemy zamówić w firmie http://indecoszafynamiare.pl wykonujące wysokiej jakości szafy na wymiar o nowoczesnym i pięknym wyglądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here