Prasowanie w pionie – czy to możliwe?

Wydawać by się mogło… totalna abstrakcja! Jak można prasować w pionie, skoro tradycyjna deska nie posiada żadnych supermocy polegających na oszukiwaniu grawitacji?! Nawet jeśli… czy byłoby to wygodne? Jak się jednak okazuje… tak, jest to możliwe!

Oczywiście mowa tu o nowoczesnym urządzeniu, a nie latającej niczym dywan z „Alladyna”, desce do prasowania. Prasowacz parowy na stojaku to początek pięknej, dokładnej i szybkiej przygody związanej z trywialną czynnością, jaką jest prasowanie. Przekonaj się sama!

Zalety prasowania parą wodną

Lista zalet w tym wypadku jest bardzo długa, a do najważniejszych zaliczamy:

  • gwarancję bezpieczeństwa dla wszystkich tkanin – strumień pary wodnej wychodzący z dyszy, skutecznie wygładza ubrania bez ryzyka przypalenia oraz sztucznego efektu nabłyszczenia materiału.
  • brak konieczności rozkładania deski do prasowania – ubrania mogą być szybko i skutecznie wygładzone pozostając na wieszaku.
  • możliwość szybkich poprawek – urządzenie nagrzewa się szybko, co pozwala na równie szybkie poprawienie ewentualnych niedoskonałości przed samym wyjściem z domu.
  • możliwość wyprasowania trudnych miejsc – gorąca para wodna skutecznie dociera do trudnodostępnych miejsc. Urządzenie nadaje się idealnie do prasowania falbanek, bufek oraz aplikacji.
  • odświeżenie ubrań – prasowacz parowy doskonale odświeża ubrania, których zwykle nie pierze się po jednym założeniu. Ponadto, urządzenie to niweluje przykre zapachy jak m.in. dym papierosowy.
  • usunięcie bakterii oraz roztoczy – urządzenie skutecznie rozprawia się z rozwijającymi się w kołdrach, kocach, ubraniach oraz materacach bakteriami i roztoczami.

Jak stosować prasowacz parowy?

Do każdego zestawu powinna być dołączona specjalna rękawica, dzięki której nie poparzysz swojej dłoni podczas pracy. Załóż ją, a następnie przyłóż końcówkę dyszy do ubrania, by spokojnym ruchem rozprowadzić parę wodną w każdej części tkaniny. Najlepiej wykonywać płynne ruchy od góry do dołu. W ten sposób gorąca para rozprostuje włókna materiału, nie przypalając ich oraz nie nabłyszczając.

Jak widzisz, prasowanie w pionie jest możliwe! Nie potrzebujesz do tego żadnych magicznych sztuczek ani nadprzyrodzonych mocy. Wystarczy jedynie odpowiednie urządzenie. 5 minut i gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here