domek na wsi
fot. pexels.com

Mieszkanie na wsi ma swoje plusy i minusy. Z pewnością okoliczność przyrody i świeższe powietrze, niż w mieście, wprawiają w stan zachwycenia każdego mieszczucha, jednakże jest też kilka minusów mieszkania na wsi, które warto wziąć pod uwagę planując zmianę miejsce zamieszkania.

Zobacz też: http://radiobc.pl/dom-na-wsi/

Co warto wiedzieć o mieszkaniu na wsi?

Przeprowadzając się na wieś musimy pamiętać o tym, że będą nas oddzielać kilometry od miasta. Jest to dobra opcja dla wszystkich osób, które mają samochód i mogą się swobodnie przemieszczać. Mieszkanie na wsi to również piękne widoki oraz zapach świeżego powietrza, jednakże… nie zawsze jest ono świeże!

Przeprowadzając się na wieś musisz liczyć się z uprawami rolnymi, które idą swoim cyklem. W zależności od pory roku są one również nawożone, a nawóz… jak wiadomo nie pachnie najlepiej.

Dodatkowo na wsi spotkasz wiele różnych zwierząt, od kur do krów. Nie zdziw się zatem, gdy jadąc polną drogą napotkasz stado krów idące powoli. To może cię wyprowadzić z równowagi, gdy gdzieś się spieszysz.

Domek na wsi

Dom na wsi to jednak ogromny urok. Decydując się na przeprowadzkę na wieś, do urokliwego domku, godzimy się na to, by porzucić tryb życia mieszczucha i zacząć oddychać innym powietrzem, a także żyć w trybie slow.

Domek na wsi to również własny ogród, własne zasady na podwórku – ma to swoje ogromne plusy, zwłaszcza dla osób ceniących sobie niezależność.

Życie na wsi

Na wsi nie ma pośpiechu i tak również będzie w twoim domku. Pamiętaj, że tu listonosz pojawia się raz na jakiś czas, mieszkańcy wsi mają również swoje określone zwyczaje i możesz się narażać na plotki, gdy będziesz zachowywać się nazbyt nowocześnie.

Aczkolwiek mieszkanie na wsi oznacza również świeże wiejskie jajka, mleko od krowy, świeże i zdrowsze warzywa, a także pomoc od życzliwych mieszkańców. Tu każdy się zna i wszystko o wszystkich wie. Jesteś gotów na takie wrażenia? Wobec tego nie zastanawiaj się dłużej! Przeprowadzka na wieś może dla ciebie stanowić totalną zmianę w życiu, ale to może być bardzo dobra zmiana!

Przeczytaj też: http://www.budowac24.pl/budujemy-dom-jednopoziomowy/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here