Grzejnik elektryczny – jak wybrać?

0
1710

W wielu gospodarstwach domowych dodatkowe ogrzewanie jest koniecznością. Zwykle problem ten rozwiązujemy, inwestując w grzejnik elektryczny. To dobry wybór, ponieważ urządzenie nie wymaga montażu ani podłączenia do kotłowni. Warto jednak wiedzieć, jak wybrać grzejnik elektryczny. Dzięki temu nie zmarnujemy pieniędzy.

Jak wybrać grzejnik elektryczny? Na to zwróć uwagę

Wybór grzejnika elektrycznego nie powinien być przypadkowy. Dodatkowo nie zawsze należy kierować się wysoką ceną. W końcu grzejnik o bardzo dużej mocy może być nieodpowiedni do ogrzania małego pomieszczenia. Zwyczajnie nie wykorzystamy jego możliwości. Dlatego wybierając grzejnik elektryczny, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  1. Zastanów się, czy grzejnik elektryczny ma być dodatkowym źródłem ciepła, czy też głównym. Od tego zależą jego parametry.
  2. Oszacuj, jakiej mocy potrzebujesz do ogrzania pomieszczenia, w którym grzejnik ma stać.
  3. Weź pod uwagę temperaturę, jaką chcesz utrzymywać w pomieszczeniu.
  4. Określ, czy zależy ci na tym, aby grzejnik szybko się uruchamiał, ale krócej utrzymywał ciepło, czy na odwrót.

Pamiętaj też, że czasami dobrze jest skontaktować się z fachowcem, który określi optymalną moc grzejnika elektrycznego, biorąc pod uwagę izolację budynku, źródła uciekającego ciepła itp.

Jaki grzejnik wybrać?

Na rynku możemy znaleźć 3 zasadnicze typy grzejników elektrycznych i konwektory elektryczne. Dzięki ich znajomości podejmiesz bardziej świadomą decyzję i będziesz wiedzieć, jak wybrać grzejnik elektryczny.

Grzejnik konwektorowy

Grzejniki konwekcyjne to potocznie zwane konwektory. Większość osób wybiera właśnie je – łączą efektywność z oszczędnością, co jest bardzo ważne. Zaczynają działać właściwie od razu, więc nie trzeba czekać, aż urządzenie się nagrzeje. Ich dodatkową zaletą jest też waga. Z reguły ważą mniej niż 4 kg, dzięki czemu można je bez problemu przenieść do innego pomieszczenia. Większość modeli posiada termostat i kilkustopniową regulację temperatury. Znajdziesz je również na trzymajsiecieplo.pl.

Grzejniki konwektorowe korzystają z efektu konwekcji, czyli wykorzystują unoszące się powietrze. Zasysają zimne i oddają ciepłe. Wadą grzejników konwektorowych może być jednak ich szybkie wychładzanie. Po odłączeniu urządzenie nie oddaje ciepła.

Grzejnik ceramiczny

Jak wybrać grzejnik elektryczny? Niektórym zależy na tym, aby nowoczesne rozwiązanie miało w sobie coś z klasycznego kaloryfera. Wówczas dobrym wyborem może być grzejnik ceramiczny elektryczny, który przypomina kaloryfer.

W jego środku znajduje się ceramiczny wkład, który nagrzewa się szybko i magazynuje ciepło. Oznacza to, że po wyłączeniu pomieszczenie jest ogrzewane jeszcze przez jakiś czas. Niestety, w momencie nagrzewania pobór mocy jest dość wysoki.

Grzejnik olejowy

To dość nietypowy grzejnik elektryczny, ponieważ w jego wnętrzu znajduje się olej. To on ulega nagrzaniu i oddaje ciepło do pomieszczenia. Nagrzewa się bardzo wolno, ale ogrzewa pomieszczenie przez długi czas po odłączeniu.

Grzejnik olejowy nie jest jednak zbyt efektywny. Służy głównie do ogrzania dużych pokojów.

Kupuj w sprawdzonym miejscu

Pamiętaj też, że grzejnik należy kupić w dobrym sklepie. Najlepiej, aby pracownicy służyli fachową pomocą techniczną. Jeśli planujesz zakup grzejnika, zachęcamy więc do skorzystania z rad specjalistów trzymajsiecieplo.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here