Zmiany w domu – kiedy jest właściwy moment, by wprowadzić?

Czasami chcielibyśmy zmienić coś w swojej przestrzeni, lecz powstrzymują nas przed tym ciągły brak czasu lub brak oszczędności. Czasem jednak pojawia się znienacka impuls, który sprawia, że nie myślimy już o niczym innym niż o zmianach w naszych pomieszczeniach. Czasem jest to totalna rewolucja, a czasem remont wybranego pomieszczenia. Co zatem może być tym bodźcem?

Rewolucja nie tylko w domu

Impulsem do zmian w mieszkaniu lub domu najczęściej jest pojawienie się nowego członka rodziny, który zmienia nie tylko życie rodziców. W domu, w którym jest maluch, należy przystosować sypialnię bądź wygospodarować miejsce na pokoik dla dziecka i przeorganizować łazienkę, tak by znalazło się w niej również nieco przestrzeni do kąpieli, zabawek i kosmetyków dla niemowlęcia. W tej sytuacji rodzice często decydują się na remont całego mieszkania, nierzadko polegającego np. na wymianie prysznica na wannę, czy też postawieniu ścianki działowej w celu wyodrębnienia dodatkowego pokoju, co będzie wymagało zatrudnienia fachowców i wypożyczenia sprzętu. Na szczęście wiele z tych rzeczy możemy wykonać samodzielnie z pomocą instruktażowych filmów wideo, a wszystkie akcesoria, armaturę sanitarną i meble kupić przez internet, by zaoszczędzić trochę pieniędzy. W takim przypadku liczy się każdy grosz, a my niejako jesteśmy po prostu zmuszeni do zrobienia totalnej rewolucji w naszym wnętrzu. 

Nagła potrzeba zmiany

Czasem jednak bywa tak, że pragniemy zrobić rewolucję w domu bez żadnego konkretnego powodu, np. posiadając spore oszczędności. Nierzadko po prostu czujemy się zainspirowani do zmian jakimś wydarzeniem życiowym, zamknięciem jakiegoś rozdziału bądź ktoś bliski coś nam zasugeruje. Mamy wtedy pełne pole manewru i możemy nawet wesprzeć się radami specjalistów jak np. w przypadku firmy Perffecto, która nie tylko posiada swój sklep online z unikalnymi meblami, tapetami, sprzętem czy też innowacyjnymi technologiami dla domu, ale także zawsze służy radami swoim klientom. Taka pomoc może okazać się przydatna szczególnie wtedy, gdy sami nie mamy pomysłu na swoje wnętrze, a po prostu chcemy je przeistoczyć w coś wyjątkowego. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie także mała zmiana w postaci kupna np. jednego, charakterystycznego, unikalnego mebla, który podkreśli charakter wnętrza, np. nowoczesny stolik kawowy uwydatniający styl współczesny, czy też stylowy mebel podkreślający klasyczny klimat.    

Bodziec niekontrolowany   

Kolejnym powodem zmian w danym pomieszczeniu mogą okazać się spontaniczne zakupy mebli, dekoracji, tapet czy kafelków w promocji bądź po prostu dlatego, że wpadły nam w oko w sklepie. Taka inspiracja do zmiany jest najlepsza, ponieważ nie planujemy jej miesiącami, a nasz strach przed zmianą nie urasta do wielkich rozmiarów. Często boimy się cokolwiek zmieniać w naszym życiu, ponieważ nie wiemy, co nas czeka i jak zaadaptujemy się do ewentualnej rewolucji, choć najczęściej efekt jest zadowalający, a my dumni, że tego dokonaliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here