Co warto wiedzieć o płytkach wykładzinowych?

0
677

Płytki wykładzinowe są nowoczesnym, wygodnym rozwiązaniem, które w przeciwieństwie do klasycznej wykładziny może przynieść wiele korzyści, kiedy jest układane na posadzce. Nie każdy zna jednak ich zalety i wie, czym różnią się od tradycyjnych wykładzin w rolkach. Poznajmy je zatem bliżej i sprawdźmy, dlaczego warto po nie sięgnąć.

Dla kogo dedykowane są płytki wykładzinowe?

Płytki wykładzinowe są dedykowane przede wszystkim dla biur i instytucji. Nowoczesna kolekcja Forbo Tessera Alignment została przygotowana w taki sposób, aby spełniała najwyższe wymagania, jakie mogą zostać przed nią postawione właśnie w miejscach użyteczności publicznej czy intensywnie odwiedzanych biurach. Jednak równie dobrze może być zastosowana także w innych miejscach, w których zostaną docenione jej zalety.

Pętelkowa struktura

Pierwszą ważną zaletą płytek wykładzinowych z innowacyjnej kolekcji Forbo jest ich struktura. Zostały przygotowane w postaci specjalnych pętelek, które ciasno wypełniają każdą płytkę. Dzięki temu ich struktura jest niezwykle zwarta i odporna na wszelkie uszkodzenia czy zabrudzenia, ponieważ zapobiega dostawaniu się kurzu czy innych drobinek w głąb wykładziny.

Warto także zauważyć, że taka budowa wpływa na wygląd każdej płytki. Ich struktura, choć z pozoru linearna, jest delikatnie złamana i nie idealnie równa. Taka pętelkowa budowa przekłada się na intrygujący i nowoczesny wygląd każdej płytki wykładzinowej. Strukturalna pętelka odpowiada przy tym za nieznaczne zmiany koloru całej powierzchni, co powoduje dodatkowy, intrygujący efekt cieniowania.

Wymiary płytek wygodne do układania

Zastosowanie płytek wykładzinowych o wymiarach 50 x 50 cm ułatwia ich układanie praktycznie we wszystkich pomieszczeniach. Znacznie łatwiej jest je dopasować do naturalnych krzywizn wnętrza. Dodatkowo, różnorodne odcienie i wzory płytek dywanowych pomagają w wykonaniu ciekawych aranżacji, w których łączą się różne typy płytek. Zarówno decydując się na te z kolekcji Inline, jak i sięgając po płytki Layout lub Outline można stworzyć niezwykłe podłogi bez większego problemu. Co więcej, wykorzystanie płytek wykładzinowych zmniejsza ilość odpadów i ścinków w porównaniu do wykorzystania klasycznych wykładzin.

Najwyższa jakość

Ostatnią charakterystyczną cechą płytek wykładzinowych Forbo jest ich wysoka jakość wykonania. Przekłada się ona przede wszystkim na trwałość pokrycia podłogowego, niezależnie od tego, jak intensywnie będzie ono wykorzystywane. Co równie ważne, dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia, w tym wycieranie, płytki prezentują się elegancko przez wiele lat. Wykorzystując je, nie będziesz więc musiał obawiać się o konieczność wykonania szybkiego remontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here