Salon w stylu glamour

Powiew luksusu i elegancji w mieszkalnej przestrzeni z łatwością stworzysz dzięki odpowiednim dodatkom dekoracyjnym. Podstawowe elementy wyposażenia wnętrz mogą stanowić klasyczną bazę, natomiast to ozdoby nadadzą właściwy klimat glamour. Sprawdź, jakie błyszczące dekory wybierać w szczególności, aby Twój salon stał się naprawdę wytworny i z klasą. 

Materiały idealne do salonu glamour

Salon w stylu glamour jest pełen elegancji i musi zawierać sporą dozę luksusu. Łatwo stworzysz taki klimat, niekoniecznie wydając na wyposażenie reprezentacyjnego pokoju fortuny. Najlepsze materiały, które pasują idealnie do salonu glamour, to welury, aksamity i satyna. Świetnie sprawdzają się tapicerowane wypoczynki, ozdobne, miękkie poduchy i puszyste dywany. Główną dekoracją mogą być również stylowe, ciężkie zasłony. 

Chociaż styl glamour nie lubi przepychu, a wszelkie dekoracje są tu raczej dokładnie przemyślane, to właśnie ozdobny materiał bez problemu stworzy unikalny charakter eleganckich, “bogatych” wnętrz. 

Glamour oświetlenie 

Dekoracja w salonie glamour może być oświetlenie. Doskonale sprawdzają się plafony z kryształkami w centralnej części salonowej przestrzeni, ale też ozdobne lampy stojące oraz ścienne kinkiety. W salonach w stylu glamour dobrze sprawdza się oświetlenie ledowe. Warto pamiętać, aby światło było raczej zimne i białe, typowo funkcjonalne, a poszczególne elementy oświetlenia mogą zawierać elementy szklane, lustrzane albo połyskujące kryształami. 

Luksusowe kolory 

Styl glamour jest raczej stonowany, nie lubi intensywności różnorodnych barw. Świetnie sprawdza się ponadczasowa, wręcz nieco surowa biel, ewentualnie szarości i beże. W dodatkach można zastosować czerń, srebro bądź złoto. Najlepiej sprawdzą się kolory w odsłonie metalicznej, które pięknie połyskują i zwracają uwagę na niewielkie detale. W aranżacjach eleganckich salonów to właśnie zastosowane elementy kolorystyczne mogą stanowić główną dekorację wytwornej, królewskiej przestrzeni. 

Dekory w stylu glamour 

Chociaż salon w stylu glamour jest niezwykle luksusowy, to jednak nie lubi przepychu. Brak w nim nadmiaru ozdób, a jeśli pojawiają się dekory, to są one rzeczywiście bogate. We wnętrzach glamour królują kryształy, szkło, metal, gra świateł i lśniące tkaniny. 

Na jakie dekory warto stawiać, uzupełniając salon glamour? Na pewno sprawdzą się lustra w ozdobnych ramach, kryształowe wazony, bogato zdobione punkty świetlne, pikowania, ornamenty, sztukateria. Glamour nawiązuje do stylu angielskiego, jest nieco sztywny i zachowawczy, ale dekory są tutaj dosyć odważne. Najlepszej jakości welur na zasłony, poduchy, pledy i koce, szlifowane tace, lampiony, sekretarzyki, świeczniki, to tylko niektóre z przykładów dekorów idealnych do salonów, które przepełnione są luksusem i wszechobecnym blaskiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here