Czysta woda o każdej porze dnia i nocy

0
1313

Pijesz w domu kawę lub herbatę, ale Twoja woda w kranie swoją jakością pozostawia wiele do życzenia i nieustannie niszczy ci czajnik? Chcesz zamienić zgrzewki wody w ciężkich, plastikowych opakowaniach na bardziej ekologiczne rozwiązanie? A może po prostu dbasz o nawodnienie swojego organizmu i zależy ci na dobrej jakości wodzie pitnej? Jeśli chociaż jedna z odpowiedzi na te pytania brzmi „tak”, to coś stworzonego dla Ciebie!

Dlaczego warto pić dużo wody?

Organizm człowieka składa się w około 72% z wody, dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianie poziomu płynów. Kiedy wybierasz picie dużej ilości smakowej wody, kawy lub słodkich napojów, z jednej strony pozornie gasisz pragnienie, a z drugiej przyczyniasz się do odwodnienia organizmu. To zwykła, czysta woda najlepiej uzupełnia niedobory w organizmie, wspiera prawidłowe funkcjonowanie wszystkich układów, pomaga poradzić sobie z kacem, bólem głowy i chorobami. Brak odpowiedniego nawodnienia odbija się niekorzystnie na samopoczuciu, kondycji włosów, skóry i paznokci. Lekarze i specjaliści zalecają picie od 2 do 3 litrów wody dziennie, zależnie od tego, jaki tryb życia prowadzisz, a także jaka jest pora roku. W cieplejszych miesiącach utrata wody przez wysoką temperaturę jest szybsza, dlatego częściej trzeba uzupełniać jej zapas. Z kolei osoby aktywne fizycznie, dbając o swoje mięśnie i stawy, powinny nawadniać się przed i po każdym treningu, żeby uniknąć zasłabnięcia i zawrotów głowy. Niezależnie od tego, czy wolisz wodę gazowaną, czy niegazowaną, to ta druga uchodzi za zdrowszą i lepszą dla organizmu. Zawsze możesz, dla lepszego smaku wrzucić do niej plastry owoców lub listki mięty. Woda to życie i zdrowie, dlatego warto wplatać regularne spożywanie płynów w plan swojego dnia, niezależnie od tego, jak ciasno jest wypełniony przez kolejne zadania i wyzwania.

Jak pić wodę z kranu i się nie rozchorować?

Problem dotyczący tego, jak regularnie pić wodę, pojawia się już w momencie transportowania jej. Szklane i metalowe butelki są ciężkie i nieporęczne przy aktywnym trybie życia. Z kolei plastikowe opakowania butelek produkują bardzo dużą ilość śmieci. W jaki sposób rozwiązać ten problem ekonomicznie i jednocześnie ekologicznie? Najlepszym wyjściem jest inwestycja w dzbanek filtrujący. To bardzo proste urządzenie – żeby go użyć, wystarczy wlać do niego wodę i poczekać, aż zostanie przefiltrowana przez wbudowany wkład z filtrem. Filtry separują zanieczyszczenia, usuwają chlor, metale ciężkie, detergenty, herbicydy i pestycydy. Dodatkowo zmiękczają wodę i chronią przed osadzaniem się kamienia, dzięki czemu nalewanie filtrowanej wody do dzbanka, ekspresu do kawy i innych sprzętów AGD chroni przed powstawaniem kamienia i zniszczeniem sprzętu. Inwestując w filtry, nie tylko oszczędzasz pieniądze – nie musisz też wyrzucać tak dużej ilości plastików do śmieci, ale też dbasz o zdrowie swoje i swoich bliskich. Po zużyciu filtra nie musisz wyrzucać całego dzbanka, wystarczy wymienić filtr na nowy i cieszyć się dzbankiem przez wiele lat. Możesz zabrać go ze sobą do pracy lub zainwestować w butelkę wielorazową i zabrać przefiltrowaną wodę ze sobą w torbie, lub plecaku. Dzbanki filtrujące występują w różnych kształtach, prostych i klasycznych, ale też designerskich. Spośród dostępnych na rynku modeli możesz znaleźć takie, w kolorach klasycznych, białych i przezroczystych, ale też neonowe odcienie, wyróżniające się z daleka i przyjemnie ożywiające wnętrze Twojej kuchni. Pojemność dzbanków waha się od 1 do 4 litrów, rozmiar dobierz do swoich potrzeb. Zadbaj o swoje zdrowie, spraw, żeby świeża i czysta woda gościła każdego dnia w Twoim domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here