Płytki idealne na każdy metraż

0
1708

Jak urządzić mieszkanie, aby było jednocześnie modne, eleganckie i komfortowe? Od lat jednym z najczęściej wybieranych materiałów – trwałych, estetycznych, stylowych i funkcjonalnych, są płytki ceramiczne. Współczesne płytki dają wiele możliwości aranżacyjnych. Dzięki nim można stworzyć niebanalny domowy dizajn, nie tylko w kuchni, łazience, czy przedpokoju, ale również w salonie. Płytki ceramiczne – ścienne i podłogowe – to prosty sposób na piękne i inspirujące wnętrze.

Uniwersalna elegancja w nowym stylu

Współczesne płytki ceramiczne zachwycają swoją różnorodnością i stylem, a to nie wszystkie ich atuty. Popularność tych materiałów dekoracyjnych wiąże się również z ich właściwościami technicznymi. Trudno znaleźć materiał równie efektywny i zarazem efektowny.

Za efektywność, czyli zarazem funkcjonalność, uniwersalność i trwałość odpowiadają ich cechy techniczne – m.in. twardość (dostosowana do miejsca, w którym mają się znaleźć – np. płytki tarasowe są mocniejsze od płytek do wnętrz) oraz odporność na uszkodzenia.

Często wybieranym gatunkiem płytek ceramicznych są płytki rektyfikowane, które wymagają o wiele mniejszej ilości fugi, co przekłada się na atrakcyjny wygląd powierzchni udekorowanej takimi płytkami.

Jednymi z popularniejszych są płytki paradyż. To uznana marka na rynku płytek w Polsce i nie tylko. Płytki z bogatych kolekcji Paradyż cieszą się dużym uznaniem klientów – są cenione za jakość, atrakcyjną estetykę i uniwersalność.

Płytki Paradyż wyróżniają się m.in. różnorodnym wzornictwem i kolorystyką – co nie oznacza jednak chaosu. Wszystkie kolekcje charakteryzuje stonowana elegancja i szlachetna kolorystyka.

Płytki w salonie?

Płytki od zawsze kojarzyły się tylko z niektórymi pomieszczeniami w domu – głównie z kuchnią i z łazienką. Trudno było sobie wyobrazić płytki w pokoju, tym bardziej w salonie.

Dzisiejsze trendy w wystroju wnętrz znacznie się zmieniły, a nowoczesne materiały dekoracyjne, takie jak płytki ceramiczne, dają o wiele więcej twórczych możliwości. Wystarczy spojrzeć na niektóre kolekcje marki Paradyż, żeby przekonać się także do nowego przeznaczenia domowej ceramiki.

Płytki podłogowe Paradyż to całe spektrum możliwości dekoracyjnych – niektóre z wzorów doskonale sprawdzą się także na podłodze w salonie. Co ciekawe, nie tylko urządzonego w modnym, minimalistycznym stylu, ale również w stylu rustykalnym czy klasycznym.

Takie są m.in. kolekcje płytek Como czy Balance, które do złudzenia przypominają drewno. Płytki te łączą w sobie najlepsze cechy ceramiki użytkowej i parkietu. Odpowiednie ułożenie płytek (wyglądających jak drewniane listwy) daje efekt drewnianej podłogi, pięknie prezentującej się w salonie.

Taki ceramiczny “parkiet” jest jednocześnie funkcjonalny i łatwy do utrzymania w czystości.

Płytki “drewniane” świetnie sprawdzają się również w połączeniu z płytkami o bardziej tradycyjnym wzorze – np. płytkami monochromatycznymi (Paradyż oferuje wiele płytek w kolorze białym, kremowym, czarnym i w wielu odcieniach szarości). 

Tego rodzaju kompilacje doskonale nadają się do wizualnego wyodrębnienia części salonowej i jadalnej w coraz modniejszych przestrzeniach otwartych – w nowoczesnych apartamentach, jak i w niewielkich kawalerkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here