Jaką wannę wybrać

Największą popularnością cieszy się zabudowana wanna prostokątna. Jest tradycyjna, można wybierać ją wedle preferowanego wymiaru, ale też uwzględniając materiał, z jakiego jest zrobiona. Pomijając wybór pomiędzy wanną akrylową, metalową czy żeliwną, uwagę warto zwracać właśnie na kształt. To od niego zależeć będzie funkcjonalność i wygoda korzystania z łazienkowej przestrzeni.

Wanny prostokątne

To właśnie takie są najczęściej wybierane, a wszystko dlatego, że kształt prostokąta pozwala dopasować wannę do aranżacji całej łazienki. Taka wanna nie zabiera wolnej przestrzeni, prostokąt sprawia, że nie marnuje się miejsca, za to można swobodnie wbudować ją przy jednej ze ścian. Wanny prostokątne nadają się do wszystkich łazienek, niezależnie od stylu, w jakim te zostały urządzone. Warto dodać, że do właśnie do wanien prostokątnych bez problemu można dopasować parawan, dzięki któremu zyskują one także funkcję praktycznego prysznica.

Wanny owalne

Sprawdzają się doskonale w łazienkach w stylu retro, glamour, ale i tym klasycznym. Wanny owalne mogą być zabudowane, ale zajmują wtedy nieco więcej, niewykorzystanego miejsca. Z reguły te o owalnym kształcie to wanny wolnostojące, taka inwestycja jest doskonała w dużych salonach kąpielowych, w małych łazienkach raczej nie są stosowane. Najpiękniejsze wanny owalne to te na tzw. lwich łapach, nieco rustykalne, nadające elegancji i szyku łazienkowej przestrzeni.

Wanny narożne

To wanny o dużej powierzchni, ale mogą być stosowane też w niedużych łazienkach. Bardzo często zawierają dodatkowe funkcje, jak hydromasaże, dlatego stanowią dobrą inwestycję, jeśli łazienka ma służyć nie tylko do realizacji podstawowych zabiegów higienicznych, ale i odprężenia niczym w profesjonalnym SPA. Taka wanna zawsze kosztuje nieco więcej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wanny?

Musisz wiedzieć, że inwestycja w wannę jest jedna na długi czas. Wanna musi być trwała, komfortowa w użytkowaniu, dopasowana do możliwości praktycznych łazienki, ale też indywidualnych potrzeb wszystkich domowników. Raz nabyta wanna ma służyć przez długi czas, zaś błędnie podjęta decyzja może skutkować koniecznością realizacji gruntownego remontu.

Cena wanny nie powinna mieć priorytetowego znaczenia, zawsze lepiej uwzględniać jej jakość. W przypadku tego rodzaju armatury łazienkowej, niestety im wyższa cena wanny, tym jej jakość będzie lepsza.

Stawiaj na renomowanych producentów z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Nabywaj wannę z gwarancją, uznanej marki. Dopasuj ją do metrażu łazienki oraz miejsca montażu. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie optymalny komfort korzystania z łazienkowego wnętrza. Pamiętaj, że wanna nie musi służyć jedynie do szybkich, orzeźwiających, porannych kąpieli – w tym celu lepiej sprawdzi się zresztą kabina prysznicowa. Wanna ma być elementem Twojego relaksu, to właśnie ona może stanowić podstawę realizacji rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych i odprężających w domowych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here