Jaki dom wybrać?

Decydując się na budowę domu, musimy odpowiedzieć sobie na bardzo wiele ważnych pytań. Decyzje, które teraz podejmiemy będą miały wpływ na całe nasze życie. Metraż domu, konstrukcja na jakiej oprzemy nasz dom, czy styl, w którym go zbudujemy będą dla nas decydujące na wiele lat.
Podejmując decyzję o konstrukcji, w jakiej ma być zbudowany nasz dom, warto zastanowić się nad budową domu szkieletowego. Na czym polega budowa takiego domu? Jakie zalety ma dom szkieletowy? Ma jakieś wady, jeżeli tak to jakie? Dziś w kilku zdaniach odpowiemy na te pytania.
Dom szkieletowy powstaje na bazie drewnianej konstrukcji. Jest to lekki szkielet oparty na bazie z elementów prefabrykowanych. Czym są prefabrykaty? Są to elementy, które powstają w fabryce. Na budowę przyjeżdżają gotowe, a ich montaż przypomina budowę domku z klocków lego. Jakie są plusy prefabrykatów? Przede wszystkim budowa takiego domu znacznie skraca czas. Już w momencie oczekiwania na pozwolenie na budowę można złożyć zamówienie na elementy. W ten sposób mimo iż jeszcze formalnie nie możemy rozpocząć budowy elementy już powstają. Wszyscy wiemy, że skrócenie czasu budowy to oszczędność. O tym nie trzeba nikomu przypominać.
Kolejną oszczędnością, gdy budujemy dom szkieletowy jest czas trwania budowy. Dom szkieletowy może powstać nawet w 3 miesiące. Do tego pora roku nie jest ograniczeniem w budowie. Domy te można budować nawet zimą, gdyż nie ma to wpływu na ich trwałość (w końcu wszystkie elementy powstały w fabryce i idealnych dla nich warunkach).
Teraz trochę o drewnie. Najczęściej używane jest drzewo sosnowe. Czy jest ono trwałe? Drewno używane do budowy domów jest specjalnie weryfikowane. Wybierane są elementy zdrowe, bez pęknięć. Nie ma chorych sęków, by nie osłabiać konstrukcji domu. Drewno jest specjalnie osuszane i impregnowane. W końcu wilgoć jest największym problemem drzewa i jego wrogiem. Dobrze osuszone drzewo jest odporne i trwałe. Nie musimy bać się drewnianego stelaża, na pewno da sobie radę z utrzymaniem konstrukcji domu.
Jakie jeszcze zalety ma dom szkieletowy. Przede wszystkim na rynku pojawiło się wiele gotowych projektów domów, dla tej formy budowy. Domy mają różne metraże, bryłę i formę. Są naprawdę ciekawe. Jest to odpowiedzieć projektantów na rosnące zapotrzebowanie na projekty domów z tego segmentu. Gotowy projekt ma wiele plusów. Po pierwsze jest dostępny natychmiast. Jego cena też jest atrakcyjniejsza niż projektu robionego na zamówienie. Nie musimy się też bać, że nasz dom będzie dokładnie taki jak wszystkie. Projektów na rynku jest bardzo dużo, wybór jest ogromny. I jeszcze jedna bardzo ważna cecha, którą ma dom szkieletowy, może on być łatwo rozbudowany i powiększony. Jest to zaleta, na którą warto zwrócić uwagę. Bardzo często, budując dom wydaje nam się, że dany metraż będzie spełniał nasze wymagania. Wszystko może zmienić się po kilku latach. Rodzina się powiększy i dom przestanie nam metrażowo wystarczać. Co wtedy? Szukamy nowego domu? Przeprowadzki. Zmiana życie. Przenoszenie dzieci do innych szkól. Zmiana miejsca pracy, bądź czasu dojazdu do pracy. Nie. Mając dom szkieletowy możemy powiększyć jego powierzchnię. Jest to rozwiązanie dużo łatwiejsze, bardziej ekonomiczne i oszczędzające nam wielu problemów. Oczywiście wiąże się też z dużo mniejszymi kosztami niż kupno bądź budowa kolejnego domu.
Dom szkieletowy ma bardzo wiele plusów. Na pewno zastanawiając się nad budową domu warto rozważyć tą opcję. Jedną z podstawowych cech budowy takiego domu są jej niewysokie koszty. Szybki czas budowy. Nie bez znaczenia też jest wygląd domu. Dzięki ciekawemu projektowi jesteśmy w stanie stworzyć swoją własną, idealną przestrzeń. Dom, który jest zbudowany z prefabrykatów nie musi być sztampowy i nudny. Wykończenie może nadawać mu jednostkowego, niepowtarzalnego wyglądu. Dom może wyglądać jak murowany, można go przykryć tynkiem, deskami elewacyjnymi czy płytkami klinkierowymi. Tylko od nas zależy jak nasz dom będzie wyglądał. Czy będzie niepowtarzalny? Czy będzie spełnieniem naszych marzeń?

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/homeinspiration.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here