Meble indyjskie

Praktycznie każda osoba, które interesuje się wystrojem wnętrz musiała słyszeć o meblach indyjskich. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że te pochodzące z Dalekiego Wschodu meble zdecydowanie różnią się od innych mebli bardzo charakterystycznym wyglądem. Znacznie odbiega on od klasycznego stylu. Jest to jeden z powodów, dla którego z roku na rok coraz więcej osób jest zainteresowanych zaprojektowaniem salonu w swoim domu na bazie mebli indyjskich. Czy jest to na pewno dobra decyzja? Jakie możemy wyróżnić zalety oraz wady takiego rozwiązania?

Korzyści z posiadania mebli z Indii

Meble z bardzo egzotycznego drewna będą oczywiście różnie odbierane. Dla części osób będą zbyt masywne i ciemne. Z kolei innym będą kojarzyły się z bogactwem oraz luksusem. Bez względu na opinie, z roku na rok zauważalny jest wzrost zainteresowania meblami z Indii. Głównym czynnikiem jest oczywiście ogromna liczba zalet związanych z posiadaniem takich mebli.

Zdecydowanie najczęściej wymienianą zaleta mebli indyjskich jest niezwykła trwałość. Ponadto meble odznaczają się bardzo wysoką jakością wykonania i solidnością. Wykańczane są naturalnymi materiałami, do których należy zaliczyć przede wszystkim wosk czy olej. Meble są dzięki temu zdecydowanie odporniejsze na różnego rodzaju uszkodzenia.

Czynnik ten będzie również wpływał na znacznie prostsze czyszczenie. Wystarczy bowiem dokonać zakupu odpowiednich detergentów, a także systematycznie je pielęgnować. Z meblami nie będzie wtedy miało prawa nic złego się stać.

Meble z Indii cechują się również ponadczasowością. Mogą bowiem nadać wnętrzu niecodziennego, oryginalnego i wyjątkowego charakteru. Będą również świetnie prezentowały się w pomieszczeniach, które zostały urządzone w klasycznym i nowoczesnym stylu. Ogromną zaletą mebli kolonialnych jest także stosunkowo przystępna cena. Ponadto w sklepach internetowych można bez żadnego problemu znaleźć meble z Indii na różnego rodzaju wyprzedażach.

Dodatkowo należy mieć świadomość, że w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach online można znaleźć meble industrialne nie tylko w różnych kolorach, ale także w niezwykłych kolorach. Możliwe jest nawet zakupienie szafy czy komody w takich odcieniach jak czerń, brąz oraz biel.

Minusy mebli indyjskich

Niestety meble z Indii oprócz licznych zalet posiadają również wady. Dla części osób mogą mieć one zdecydowane znaczenie w podjęciu ostatecznej decyzji związanej z zakupem tego produktu. Najczęściej wymienianą wadą jest ciemny kolor. Może on bowiem w pewien sposób przytłaczać wnętrze danego pomieszczenia.

Z kolei najbardziej popularne odmiany mebli indyjskich charakteryzują się mocnymi odcieniami brązu, co sprawia, że wstawienie ich do mniejszego salonu może wpłynąć na jego optyczne pomniejszenie. Kolejną wada jest brak opcji późniejszego dokupienia mebli z tej samej serii. Meble indyjskie dostępne są bowiem w zdecydowanej większości przypadków w całych zestawach. Zakup tylko jednej komody może być zatem niemożliwy. Warto również zdawać sobie sprawę, że meble kolonialne mogą w pewien sposób narzucać domownikom styl, zwłaszcza, gdy są bardzo bogato ozdabiane.

Podsumowanie

Podjęcie decyzji w kwestii zakupu mebli indyjskich nie należy do łatwych zadań. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno wady, jak i zalety takiego rozwiązania. Bardzo dobrym sposobem na przybliżenie się do końcowego werdyktu będzie skontaktowanie się z osobami, które mają urządzone mieszkanie lub dom w takim stylu i zapytanie się ich o wrażenia.

Można również skonsultować się ze specjalistą do wystroju wnętrz. Ekspert powinien udzielić odpowiedzi czy meble egzotyczne zdadzą egzamin w danym domu lub mieszkaniu. Świetnym rozwiązaniem może być symulacja komputerowa, która obecnie jest coraz bardziej popularna. Potencjalny klient będzie dzięki temu widział, jak będą prezentowały się indyjskie meble w jego mieszkaniu.

Nie można jednak sugerować się opinią znajomych, którzy nie mają wiedzy w tym temacie. Takie porady są nieobiektywne i mogą niekorzystnie wpłynąć na podjęcie decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here