Meble skandydawskie

Każdy z nas marzy o stabilności i bezpieczeństwie. Bez wątpienia zapewnia nam je nasz własny dom. Lecz czym byłby dom bez wyposażenia? Meble są czymś co codziennie nas otacza i z czym codziennie mamy styczność, i na które tak naprawdę prawie nigdy nie zwracamy uwagi. A to bardzo duży błąd! Bowiem każdy rodzaj mebli ma nie tylko określone przeznaczenie i jest nie tylko wykonany z określonego rodzaju materiału. Każdy mebel w domu naszym lub naszych znajomych ma przede wszystkim określony styl.

Stylów mebli, akcesoriów domowych i wystrojów wnętrz jest naprawdę dużo. Do najpopularniejszych należą meble w stylu nowoczesnym, meble w stylu rustykalnym, meble w stylu klasycznym oraz meble skandynawskie.

Meble w stylu nowoczesnym są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które lubią eksperymentować z formą i kolorami. Styl nowoczesny stawia przede wszystkim na wykorzystanie różnorodnych materiałów i struktur z których wykonane są meble. Bardzo zauważalną cechą stylu nowoczesnego to niebanalna, oryginalna i futurystyczna forma mebli. Jaskrawe, soczyste kolory, łączenie tapicerki z drewnem, wykorzystanie lakierowanego drewna czy zestawienie ze sobą drewna, szkła, plastiku czy stali w jednym miejscu.

Kolejnym stylem są meble w stylu rustykalnym. Są one polecane osobom, które cenią sobie naturę i tradycję. Styl ten jest stary jak świat i niezmienny, ale mimo to nadal ma bardzo wielu zwolenników. Popularność stylu rustykalnego wynika prawdopodobnie z chęci ucieczki od pędzącego na złamanie świata XXI wieku: pełnego wszechobecnej technologii, hałasu i zgiełku dużych miast. Ucieczka w styl rustykalny zapewnia w naszym domu komfort obcowania z czymś co jest naturalne, tradycyjne, powolne i sielskie. Meble wykonane z naturalnego sosnowego czy dębowego drewna dodają każdemu pomieszczeniu przytulności i ciepła. Każdy mebel w stylu rustykalnym to małe dzieło sztuki, które dzięki swoim drobnym szczegółom (jak unikalne uchwyty w starym stylu czy pęknięcia w drewnie) jest unikalne i niemożliwe do skopiowania. To spora zaleta, której inne style nie posiadają.

Styl klasyczny mebli można bez chwili zawahania nazwać stylem ponadczasowym. Jest on wyjątkowo elegancki i wyważony, dzięki temu pasuje do większości pomieszczeń i to nieważne w jakiej epoce. Sporą zaletą stylu klasycznego jest również wysokie wykonanie mebli. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto lubi prostotę i jednocześnie jest tradycjonalistą. Meble w stylu klasycznym zawsze wykonane są z prawdziwego drewna, najczęściej świerkowego, sosnowego lub dębowego. Cechuje je przede wszystkim uniwersalna linia i forma, tradycyjne i stonowane kolory oraz ich praktyczność. Zdecydowanie jest to najlepszy wybór jeżeli nie jesteśmy w stanie się zdecydować na żaden konkretny styl. Jest on bezpieczny i sprawdzony, do tego meble w stylu klasycznym są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na ząb czasu.

Ostatnim stylem, który można uznać obecnie za najczęściej spotykany, jest, a jakże, styl skandynawski. Styl ten od kilku lat to prawdziwy hit sprzedażowy, który znaleźć można u każdego: nieważne czy chodzi o 4-osobową rodzinę z Łodzi, singla z Warszawy czy znanego celebrytę z telewizji. Styl skandynawski jest dosłownie na ustach każdego. Meble skandynawskie można określić trzema słowami: praktycznie, minimalistycznie, biało. Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są bardzo jasne i przestronne, ze świecą też szukać w nich czegokolwiek co świadczyłoby o przepychu właściciela. Cel mebli skandynawski jest wyraźny: ma być prosto, skromnie, ale i ze smakiem. Ma być też przede wszystkim funkcjonalnie i praktycznie. Dlatego też meble skandynawskie, takie jak np. szafy czy komody, są wyjątkowo przestronne i pełne różnych praktycznych rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z mebli. Meble w stylu skandynawskim stawiają na białe drewno, które łączone jest z naturalnymi tkaninami w stonowanych kolorach. Takie połączenie sprawdza się idealnie w dużych, przestronnych salonach i zmienia każde pomieszczenie w przytulne, spokojne i harmonijne miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here