Najlepsze agregaty prądu na działkę i do warsztatu

Większości osób generatory prądu kojarzą się albo z wielkimi instalacjami, używanymi w szpitalach i zakładach przemysłowych, albo z potężnymi maszynami, używanymi do zasilania imprez i koncertów plenerowych. Mniejsze urządzenia sprawdzą się jednak świetnie w prywatnych domach lub podczas wyjazdu. Podpowiadamy, kiedy warto rozważyć zakup agregatu prądu i na co zwracać uwagę.

Kiedy przydają się agregaty prądu?

Osoby mieszkające w domach narażonych na częste przerwy w zasilaniu mogą rozważyć zakup agregatu razem z zasilaczem awaryjnym UPS. Zasilacz służy do eliminowania przerw w dostawie prądu do urządzenia podczas krótkich odłączeń prądu, a także w czasie potrzebnym na załączenie samoczynnego załączania rezerwy. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko stabilną pracę wszystkich urządzeń w domu, ale także eliminuje ryzyko ich uszkodzenia w razie nagłego wyłączenia.

Oprócz tego o zakupie agregatu mogą pomyśleć osoby, które lubią majsterkować w domowym warsztacie – mogą one używać agregatu jako osobnego źródła zasilania dla swoich narzędzi, nie obciążając domowej sieci elektrycznej. Niewielkie agregaty prądu przydają się także podczas podróży, jeżeli jesteśmy miłośnikami długich wyjazdów kamperem.

Jaką moc powinien mieć agregat prądu?

Agregaty o wielkiej mocy są sporo droższe, niż niewielkie urządzenia. Warto jednak pamiętać, że te naprawdę potężne urządzenia znajdują zastosowanie w miejscach, w których pobór mocy jest ogromny. Dla gospodarstwa domowego czy nawet przydomowego warsztatu w zupełności powinien wystarczyć niewielki agregat prądu, dostępny np. tu: https://agregaty.com.pl/. Najłatwiej jest zsumować pobór mocy wszystkich urządzeń, które mogą być jednocześnie włączone i dodać około 20%. Zapewni to bezpieczny margines, dzięki któremu urządzenie nie ulegnie przeciążeniu, zwykle dla małych warsztatów jest to kilkanaście kilowatów.

Agregaty prądu można kupić w wielu miejscach, także popularnych marketach budowlanych. Warto jednak zapoznać się z ofertą sklepów poświęconych tym urządzeniom i skonsultować się ze sprzedawcami – pomogą nam dobrać urządzenie dopasowane do naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here