Urządzenia łazienki w stylu loft - porady dla samodzielnych aranżatorów

Łazienka to pomieszczenie, które warto zaaranżować w wyjątkowym stylu. Wiele osób stawia na sprawdzone rozwiązanie dekoracyjne. Popularne są między innymi łazienki w stylu marynistycznym, angielskim oraz rustykalnym. Ostatnio, do grona chętnie wybieranych aranżacji łazienkowych dołączył styl loftowy, cieszący się coraz większą popularnością wśród polskich domowników. Poniżej udzielamy porad dotyczących aranżacji łazienki w stylu loftowym. Dowiesz się jakie urządzenia i akcesoria łazienkowe warto zastosować w łazience loftowej oraz jakich zasad należy przestrzegać w trakcie aranżacji.

Łazienka loftowa z prawdziwego zdarzenia 

Urządzając łazienkę w stylu loftowym warto rozpocząć od spraw podstawowych, czyli dekoracji powierzchni płaskich – ścian, podłóg oraz blatów. W przypadku ścian i podłóg – do wyboru masz szeroką gamę płytek ceramicznych oraz wykonanych z innych materiałów, które mogą stworzyć wyjątkowy, „nowojorski” klimat w Twojej łazience. Warto sięgać po szlifowane płytki w odcieniach beżu, szarego lub grafitu. Dobrze wypadają też proste kompozycje geometryczne lub monochromatyczne. 

Również blaty powinny podkreślać charakter łazienek loftowych. Warto sięgać po meble wykonane z takich tworzyw jak ciemne drewno, szkło, metal. Niekiedy też wybiera się blaty granitowe, choć lepiej sprawdzają się w loftowych kuchniach niż łazienkach. Nie należy oczywiście przesadzać z rozmiarem blatu. Podstawową zasadą łazienki loftowej są wolne przestrzenie oraz duże odstępy pomiędzy wszystkimi obiektami i urządzeniami. Dlatego najlepiej sprawdzą się dobrze dopasowane, nieduże blaty. 

Wanna i kabina prysznicowa w łazienkach loftowych 

Również urządzenia sanitarne mogą pasować do stylu loftowego. Szczególnie ważne są kabina prysznicowa oraz wanna, czyli podstawowe elementy wyposażenia sanitarnego. Wybierając je do swojej łazienki, warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję, sposób wykonania i użyte w tym celu materiały.

Kabina prysznicowa w stylu loftowym powinna posiadać niewielki brodzik. Może być go także pozbawiona. Szczególnie popularne są kabiny bez brodzika, typu „walk-in”, stosowane także w aranżacjach nowoczesnych, industrialnych oraz eleganckich. Kabiny takie wyglądają bardzo nowatorsko, są minimalistyczne w wyglądzie oraz wysoce komfortowe w użytku. Do kabin takich należy zamontować odpływ liniowy podłogowy, który będzie pełnił funkcje zwykłego odpływu. 

Warto uzupełnić działanie kabiny prysznicowej o deszczownicę. Te pomocne i wysoce komfortowe urządzenia są stosowane w wielu polskich domach. Deszczownice idealnie pasują do stylu loftowego dzięki swojej konstrukcji, na którą składa się dużej średnicy słuchawka oraz system uruchamiający. Szczególnie dobrze prezentuje się deszczownica podtynkowa, dedykowana do montażu w rozmaitych typach kabin łazienkowych.

Wanna w łazience loftowej powinna pasować do pozostałych elementów umeblowania. Warto unikać wanien o dużej, zwartej konstrukcji i ciekawej bryle. O wiele lepiej sprawdzą się wanny o wyprofilowanych krawędziach i lekko wygiętych łukach. Polecamy także stosowanie wanien wolnostojących, które idealnie wkomponuje się w loftowe otoczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here