Ściana w dobrym stylu

0
1618

Nie należysz do osób, które z wypiekami na twarzy śledzą kolejne nowości w katalogach wnętrzarskich? Nie jesteś też fanem influencerskich vlogów? Unikasz powtarzalności, ale cenisz to, co naprawdę piękne i niepoddające się trendom? Możesz połączyć: nowoczesną technikę z klasycznym stylem i zmienić wystrój pokoju, bez przeprowadzania estetycznej rewolucji. Jak to zrobić? Zwróć uwagę na nowoczesne plakaty – minimalistyczne w formie i inspirujące w wyrazie.

Prosty i skuteczny sposób na niebanalną ścianę

Jeśli marzy się nam jakaś zmiana w aranżacji pokoju – możemy postawić na zakup różnych dodatków dekoracyjnych – np. poduszek, świec, lamp, bibelotów, możemy też zmienić firankę w oknie albo przemalować ściany.

Efekt odświeżenia stylu salonu albo innego miejsca osiągniemy również za pomocą nowoczesnych plakatów, które obecnie przeżywają swój prawdziwy renesans.

Mowa tu nie tylko o bardzo modnych plakatach minimalistycznych, na których widnieją np. napisy motywacyjne, motywy roślinne czy też abstrakcyjne, ale również o… największych dziełach polskiego i światowego malarstwa.

Takie plakaty reprodukcje to nie tylko jeden z kolejnych popularnych obecnie trendów w wystroju ścian, ale również swego rodzaju, kreatywne połączenie klasyki z nowoczesnością.

Okazuje się, że np. “Słoneczniki” Vincenta van Gogha, “Narodziny Wenus” Sandro Botticellego, “Konstytucja 3 maja” Jana Matejki, “Krzyk” Edwarda Muncha, “Mona Lisa” Leonarda da Vinci lub “Mleczarka” Jana Vermeera prezentują się doskonale nie tylko w bogatych ramach, ale również w formie plakatu, w prostej ramce. 

Uniwersalne piękno

Dzieła mistrzów malarstwa, a właściwie mniej lub bardziej udane reprodukcje – od dawna gościły w naszych domach. Zazwyczaj były to jednak utrzymane w tradycyjnej formie – obrazy.

Dziś – dzięki nowoczesnemu, precyzyjnemu drukowi i doskonałemu papierowi – dzieła te znajdują swój nowy wymiar jako plakaty, różnej wielkości. Niezależnie od tego, czy wybierzemy mniejszy format, czy naprawdę duży – druk nie straci nic ze swojej wyrazistości.

Dzięki temu plakaty z dziełami wybitnych malarzy będą doskonale zdobić ściany, zarówno w salonach urządzonych w modnym stylu minimalistycznym, jak i utrzymanych w klasycznym klimacie, z antycznymi meblami, romantycznymi lampami i tradycyjnymi firanami.

Plakaty z reprodukcjami to nie tylko udany pomysł na ścianę w salonie, czy w innym pokoju, ale również w kuchni, w łazience lub w innych miejscach, np. w bibliotekach.

Wyobraźmy sobie np. kuchnię w rustykalnym stylu, z meblami stylizowanymi na folklorystyczne, białe ściany, zioła w doniczkach, urocze zazdrostki w oknach, gliniane dzbanki, kosze z owocami, a na ścianie – “Mleczarkę” Vermeera.

W łazience przepięknie zaprezentuje się słynna “Wenus” Botticellego, a w bibliotece, pośród regałów z niezliczonymi książkami, znajdziemy idealne miejsce (np. nad komodą) dla jednego z dzieł Mistrza Matejki.

Te i wiele innych reprodukcji arcydzieł malarstwa polskiego i światowego oferuje Scandi Poster. Można tu zamówić plakaty w różnych rozmiarach, bez ramek lub w prostych ramach, świetnie komponujących się z wybranymi motywami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here