Wyposażenie salonu - obecne trendy

Sercem każdego domu, czy też mieszkania niewątpliwie jest salon. W nim spotyka się cała rodzina, spożywamy wspólne posiłki, jeśli pełni również funkcję jadalni, przyjmujemy gości, a niekiedy nawet musi nam posłużyć jako część sypialna domu.

Aby salon mógł spełniać wszystkie wyżej wymienione funkcje musi być wyposażony w odpowiednie meble. Podstawą jest oczywiście wygodna sofa lub narożnik, ponieważ jest to mebel, na którym będziemy spędzać najwięcej czasu z całą rodziną, w związku z czym musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby był bardzo dobrej jakości. Zakup narożnika, czy też sofy łączy się z niemałymi kosztami, dlatego im lepszej jakości mebel tym rzadziej będziemy musieli go wymieniać. Dodatkowo jeśli ma pełnić funkcję łóżka, to musimy przy zakupie zwrócić uwagę na to, jaką powierzchnię spania ma mebel po rozłożeniu.

Kolejnym bardzo ważnym elementem każdego salonu są meble, które są nie tylko ozdobą salonu, lecz także mają określone funkcje, są to między innymi szafka pod telewizor, szafa na ubrania, witryna, barek, stolik kawowy, komoda. Na szczęście z mody wyszły toporne meblościanki, które były bardzo nieustawne, a do tego zajmowały bardzo dużo miejsca. Symbol lat 90-tych na szczęście ustąpił miejsca nowoczesnym rozwiązaniom takim jak na przykład meble systemowe.

Meble systemowe to meble, które możemy kupować w różnych konfiguracjach. Nie musimy kupować całego zestawu od razu, jak było w przypadku meblościanek. Producenci mebli produkują w jednym stylu wszystkie niezbędne w salonie meble, a my wybieramy z danej linii tylko te, które są nam najbardziej potrzebne.

Co może wchodzić w skład takich mebli?

Możemy kupić wszystko to co wchodziło w skład standardowej meblościanki, a mianowicie wszelkiego rodzaju komody, szafę na ubrania, szafkę pod telewizor, barek, witryny, ale również utrzymane w tym samym stylu dodatkowe meble, które w czasach meblościanek musiały być dopasowywane do nich z zupełnie innych kolekcji. Bez problemu znajdziemy w tej samej kolekcji stół jadalniany oraz komplet krzeseł, stolik kawowy, czy też zegary stojące.

Główną zaletą mebli systemowych jest fakt, że nie musimy ich ustawiać w rzędzie, pod jedną ścianą. Są one idealnym rozwiązaniem do salonu, który nie posiada jednej wolnej ściany, która mogła by je wszystkie pomieścić, w jednym rzędzie. Każdy z elementów, kupionych w ramach mebli systemowych może stać osobno.

Takie meble pozwalają utrzymać salon w bardzo nowoczesnym stylu. Zwłaszcza, że panuje ostatnio moda na łączenie w jednym pomieszczeniu mebli z różnych stylów, a dzięki temu, że z mebli systemowych wybieramy tylko to co nas interesuje, taki zabieg w naszym salonie będzie bardzo prosty do wykonania. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy kolekcje mebli systemowych w dowolnym stylu, dlatego znajdą one swoich zwolenników w każdej grupie wiekowej. Możemy wybierać pomiędzy meblami nowoczesnymi, białymi, na wysoki połysk, a meblami utrzymanymi w starym, eleganckim stylu.

Kolejną zaletą mebli systemowych jest to, że wszystkie są do samodzielnego złożenia, nie musimy organizować dla nich specjalnego dużego transportu. Złożenie mebli systemowych nie jest tak trudną sprawą jak by się to mogło wielu osobom wydawać. Każdy mebel jest zapakowany w osobną paczkę, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne do złożenia mebla elementy, śrubki, kołki oraz szczegółową instrukcje składania. Wystarczy się z nią wcześniej zapoznać i z całą pewnością okaże się, że jest to bardzo prosta praca. Jeśli jednak uważamy, że złożenie takiego mebla może być dla nas zbyt dużym wyzwaniem, możemy skorzystać z usług, monterów, którzy pracują praktycznie w każdym sklepie meblowym. Jednak zamawiając taka pomoc musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Dzięki bogatej ofercie sklepów meblowych, urządzenie nowoczesnego i funkcjonalnego salonu nie jest tak dużym wyzwaniem. W jednym miejscu możemy wybrać wszystkie interesujące nas meble. Jeśli nie są one dostępne od tak zwanej ręki, możemy je zamówić z dostawą do domu, a nawet z usługa składania na miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here